« Назад

Valga valla majanduskeskus toitlustab 1020 last

Fotol Valga Põhikooli üks osa lõunasöögi valikust. Foto autor: erakogu

Valga valla majanduskeskus alustas oma tööd Valga põhikooli köögi ruumides 1. septembril. Tegemist on Valga Vallavalitsuse hallatava asutusega. Keskus toitlustab igapäevaselt umbes 700 koolilast ja 320 lasteaialast ning selle 13 pühendunud töötajat annavad iga päev endast maksimumi, et toit oleks maitsev ja jõuaks lauale õigeaegselt. Majanduskeskuse meeskonda kuuluvad endised Triinu Äri kogenud kokad, mis tähendab, et stardiplatvorm üle tuhande lapse toitlustamiseks on olnud hea.

Selleks saame tuua näite homse, 19. septembri linnalasteaedade menüü kohta:

Hommikusöök

Mannapuder võiga

Võileib praemunaga

Kakaojook

Lõunasöök

Kana-makaronisupp

Kohupiimavaht

Kirsikissell

Peakapsas

Õhtuoode

Sealihast guljašš

Keedetud riis

Toorsalat

Piimakokteil

 

„Meie meeskond teeb iga päev tööd selle nimel, et lastel oleksid kõhud täis. Muidugi on ruumi arenemiseks ning mitmeid asju saab veelgi paremini ja optimaalsemalt korraldada, kuid me teeme tööd ja näeme vaeva, et kõik oleksid rahul. Kui tunned, et soovid ka ise meie laste toitlustamisse panuse anda, siis ootame oma ridadesse kokaabi ja toitlustusjuhti," sõnas Valga majanduskeskuse juhataja Cristo Kahro.

Vallavanem Monika Rogenbaum lisas: "Laste toitlustamise korraldamine hallatava asutuse kaudu on oluline samm meie kogukonna jaoks. Meil on hea meel, et saame pakkuda täisväärtuslikku ja kvaliteetset toitu kooli- ja lasteaialastele ja loodame, et majanduskeskuse abil saame lõppenuks lugeda mõne eratoitlustajaga kogetud kõikuva kvaliteedi".

Valga valla majanduskeskus loodi vallavolikogu otsusel käesoleva aasta 31. mail, sest viimane linnalasteaedade toitlustaja ütles üles hankelepingu ning kahel korral läbi viidud riigihange oleks kergitanud lasteaialapse toidupäeva hinna ligi seitsme euroni päevas. Kuna ka Valga põhikoolis lõppes 2023. aasta suvel eelmise toitlustajaga sõlmitud viiaastane leping, siis langetati lõplik valik seada suurköök linnalasteaedade ja Valga põhikooli toitlustamiseks sisse Valga põhikooli ruumidesse.