« Назад

Kaagjärve raamatukogu ruumidesse tuleb kööginurk

Valga Vallavalitsuse toel viiakse ellu Kaagjärve piirkonna elanike soov luua juba Karula valla ajal raamatukogus ettevalmistatud ruumidesse väike kogukonnaköök. Selleks on vallavalitsus juba suvel toetuse eraldanud nii reservfondist kui toetanud septembris ka seltsing JMKE vastavat projektitaotlust ligi 1000 euroga.

Valga vallavanem Monika Rogenbaum avaldas tänu ja tunnustust Kaagjärve haruraamatukogu töötajale Eva Kalule, kelle ettevõtlik hoiak ja tegusus on päädinud reaalsete sammudega raamatukogus pakutavate teenuste laiendamiseks. „Samuti on hea meel tõdeda, et Valga Keskraamatukogu juhataja Triinu Rätsepa kontseptsioon haruraamatukogudest kui kogukonnakeskustest on külades sooja vastuvõtu leidnud", lisas Rogenbaum.

Kaagjärve kööginurga vajaduse üle arutlesid Valga Vallavalitsuse esindajad ning Kaagjärve rahvas tänavusel suvel. Kohtumisel osales ligi kolmkümmend inimest ning üheskoos räägiti läbi ka kööginurga kontseptsioon. "Head algatused sünnivad koostöös ning kogukondlik aktiivsus on just see, mida vallavalitsus toetada soovib. Kohtadel teatakse kõige paremini, mida inimesed vajavad ning teha soovivad," sõnas vallavanem Rogenbaum.

Kööginurk Kaagjärve raamatukogus loob võimalused kogukonna ühistegevuse arenguks, õpitubade läbiviimiseks, ürituste  korraldamiseks ja elukestva õppe toetamiseks. Seltsing JMKE soetab projektitoetuse eest köögiblokki erinevat kodutehnikat.