UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Algasid lõvidega maja ehitustööd!

Aadressil Kuperjanovi tänav 12 asuv maja, mis on valgalaste seas tuntud kui lõvidega maja saab omale uue ilme. Algus on juba tehtud, maha on lõhutud vanu kuure ning alustatud on fassaaditöödega. Ehituse planeeritud kestvusaeg on üheksa kalendrikuud.

Pikalt räämas seisnud maja renoveeritakse ja restaureeritakse täielikult. Maja sees soovitakse tööde käigus säilitada veidi ka vana hõngu.

„Loomulikult on hea meel, et selle maja saab lõpuks korda. See on väga oluline sümbol valgalaste jaoks ning usun, et ehitustööde algus rõõmustab paljusid. Hankeprotsess on üldiselt kulgenud plaanipäraselt. Aega võttis ehitusprojekti kooskõlastamine erinevate ametkondadega, kuid nüüd asjad korras," sõnas Valga vallavalitsuse ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre.

Tööde teostamise täpsema järjekorra ning ajagraafiku esitab töövõtja Eviko AS kahe nädala jooksul. Lepinguline tööde maksumus on üle 1,4 miljoni euro.

Linnaelanike elu ehitus suuresti segama ei hakka. Peamine muudatus on see, et J. Kuperjanovi 12 ees asuv kõnnitee suletakse ehituse ajaks.