UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Avatud talude päeval osalevad ka kaks Valga valla talu

Viies üle-eestiline avatud talude päev toimub juba 21. juulil ning sel aastal on end osalejaks registreerinud tervelt 302 talu. Neist kaks, Loigu talu ning Kalde talu, asuvad Valga vallas.

Loigu talu põhitegevus on lihaveisekasvatus

Seoses sellega tegutseb avatud talude päevadel ka kodukohvik, kus pakutakse lihaveiseburgerit, suitsuvorsti ja muid oma talu saadusi.

Samuti kasvab Loigu talus üle 30 linnutõu (sh paabulinnud, faasanid, tuvid, pardid, haned), pesukarud, ponid, minikitsed ja küülikud. Iga kahe tunni tagant teeb peremees talu tutvustava ringkäigu. Lastele on olemas eraldi mängunurk ning ka autoga tulijatele on organiseeritud parkimine.

Loigu talu ootab külalisi nii 20. juulil kui ka 21. juulil!

Liigu märkide järgi - Avatud Talude Päev Kalde talus Valgamaal

"Taluelu on nagu matk, kus tuleb ise olla uudishimulik, avatud ja õpihimuline. Oma teekonnal on paslik koguda enda ümber ilusaid hingi ja huvitavaid karaktereid, nii teotahtelisi inimesi kui ka enesekindlaid loomi," kirjeldavad taluelu Kalde talu elanikud.

Kalde talu on Mart, Teele, Anna ja Kirke Kase kodu Valgamaal. Talunikud on neli aastat kasvatanud kitsi ning pere on iga aastaga aina kasvanud. Avatud talude päeval rajatakse oma tallu justkui matkaraja, mille järgi saab külastaja käia läbi talu valdused ning näha kitsi, kanu, hanesid ja koeri. Loomulikult on olemas tegevused lastele, olgu selleks siis kalapüük või motoploki kastis lõbusõit. Puhvetist saab suppi, võileibu ja magusat. Pakutakse ka Kalde talu kitsede piimast tehtud võid ja toorjuuste, mis pidavat pererahva sõnul olema võileiva kultuuri uus tulemine.

Kalde talu ootab huvilisi külla pühapäeval 21. juulil vahemikus kell 10 – 16!

Foto: Kalde talu