UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Eesti muuseumide aastaauhinnad antakse kätte Valgas

24. jaanuaril leiab Valga raudteejaamas aset suursündmus. Nimelt antakse pidulikul galaõhtul üle Eesti muuseumide aastaauhinnad ehk Muuseumirotid.

Muuseumirahva aasta tähtsündmuse korraldamise au pälvis tänavu Valga muuseum, mis võitis ka ise aasta tagasi Muuseumiroti „Kogukonna sõbra" kategoorias. Aastaauhind jõudis toona Valka Säde aiapeo korraldamise eest.

Muuseumiauhindade konkursile laekus tänavu 93 taotlust, mis on väga hea tulemus. Tänavust konkurssi iseloomustab ennekõike laiem regionaalne haare. Tallinna ja Tartu kõrvalt paistavad tugevalt välja Palamuse ja Haapsalu muuseumid ning Eesti Sõjamuuseumi tervet Eestit ühendav Soomusrongi projekt, mis külastas ka Valga valda.

Eesti muuseumide aastaauhindade konkursi eesmärk on tunnustada parimaid muuseumispetsialiste ning tuua avalikkuse jaoks rohkem esile muuseumitöö erinevaid tahke.

Auhindu annavad välja Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ning Eesti Muuseumiühing koostöös, Kultuuriministeeriumi ja Muinsuskaitseametiga. Iga auhinna juurde kuulub stipendium, mida rahastab Eesti Kultuurkapital.