UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Elutöö preemia pälvisid neli Valga valla õpetajat

Kolmapäeval olid Valga linna hotelli Metsis tänuüritusele kutsutud Valgamaa tublimatest tublimad õpetajad, kes olid maakondliku kümneliikmelise komisjoni poolt valitud erinevate tunnustuskategooriate parimateks.

 Elutöö preemia pälvisid :
Asta Tammeorg  - Valga Põhikool 
Reet Sprenk  - Hargla Kool 
Siiri Anier  - Õru Lasteaed-Algkool
Anne Juust  - Tsirguliina Kool

Kõik neli õpetajat on ka vabariikliku tunnustuskonkursi „Eestimaa õpib ja tänab" piirkondliku elutööpreemia nominendid 2018.

Välja kuulutati erinevate tunnustuskategooriate aasta õpetajad:
Aasta lasteaiaõpetaja - Maarja Raud Otepää lasteaia õpetaja
Aasta klassiõpetaja - Kairi Voode Valga Põhikool
Aasta klassijuhataja – Eve Tilk Tõrva Gümnaasium
Aasta põhikooliõpetaja - Jaan Tasa Tõrva Gümnaasium
Aasta gümnaasiumiõpetaja - Malve Zimmermann Tõrva Gümnaasium
Aasta kutseõppeasutuse õpetaja - Katrin Uffert Valgamaa Kutseõppekeskus
Aasta tugispetsialist - Õnne Naaris  Valgamaa Rajaleidja Keskus
Aasta hariduse sõbra nominent - Tuuli Mekk ja haridusmess "Vali nutikalt"

Maakonna Aasta 2018 Õpetajaks kuulutati Tõrva Gümnaasiumi ajalooõpetaja ja klassijuhataja Eve Tilk, kelle esitasid nominendiks Tõrva Gümnaasiumi juhtkond ja töökollektiiv.

Õpetaja Eve Tilk on fantastiline klassijuhataja, kes oli oma klassiga (kes kevadel lõpetasid) koos alates 1.klassist 12.klassini. Õpetaja Eve suutis kõik erinevate huvidega noored siduda ühtseks klassikollektiiviks. Klass käis õpetaja eestvedamisel koos teatris, muuseumis, matkadel, retkedel, korraldati klassiõhtuid ja üldse tegutseti hästi palju üheskoos. Õpetaja Eve Tilk suhtleb väga tihedalt kõikide oma klassi õpilaste vanematega.

Ajalooõpetajana püüab õpetaja Eve alati ajalootunnid huvitavaks teha. Ajalootundides on tähtsal kohal ka diskussioon ja probleemide arutelu, mis võimaldavad suulise väljendusoskuse arendamist. Õpetaja on andnud õpilastele eeskuju õpetamise kõrvalt ise ülikoolis õppides.

Sõnavõttudega esinesid ja tervitasid tänuüritusele tulnuid Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimees Agu Kabrits ja Valgamaa haridustöötajate ametiühingu liidu esimees Sille Allik.

„Muutunud on maakondade piirid, tekkinud on uued vallad. Valgamaal on nii üle maakonnaliselt kui ka valdades ja õppeasutustes õpetajate päeva tähistamist ja õpetajate tunnustamist alati au sees hoitud. Tänavu toimub Valgamaa aasta õpetaja valmine täiesti uuel viisil. Peale maavalitsuste kadumist otsustasime ühiselt koos Valgamaa omavalitsustega viia meie aasta õpetaja konkurss kokku riikliku „Eestimaa õpib ja tänab" tunnustuskonkurssiga," sõnas Kabrits. "Oleme Valgamaal paika saamas uute valdade elurütmi ja koos sellega õpetajate tunnustamise traditsiooni. Üks on kindel, me jätkame kindlasti nii üheskoos kui eraldi. Soovin kõigile head eelseisvat õpetajate päeva ja piduliku meeleolu," soovis Kabrits.

Valgamaalt esitati kokku riiklikule konkursile „Eestimaa õpib ja tänab" 29 kanditaati, kellest iga kategooria parim oli tänuvastuvõtule palutud. Kõigile tunnustuse pälvinud õpetajatele anti tänutäheks lisaks lillekimbule tänukiri ja meene. Aasta Õpetaja sai kingituseks sümboolse padja.

Muusikalise tervituse tõid õpetajatele Valga muusikakooli pedagoogid Lenel Rand ja José Antonio Page Ramirez

Parimad õpetajad valis välja maakondlik komisjon koosseisus:
esimees: Agu Kabrits
liikmed:Ivi Tigane, Valga Vallavalitsuse haridusspetsialist
Kalev Laul, Tõrva asevallavanem
Kalmer Sarv, Valga asevallavanem
Janika Laur, Otepää Vallavalitsuse haridus- ja noorsootööspetsialist
Heikki Järlik, Valgamaa koolijuhtide aineühenduse esimees
Riina Vähi, Valgamaa lasteaiadirektorite aineühenduse esinaine
Sille Allik, Valgamaa haridustöötajate ametiühingu liidu esimees
Jaanika Käst, Valgamaa Rajaleidja Keskuse juht
Sirli Pippar, Valgamaa Noortekogu esindaja.