UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Festival „Augustitähed Valgas 2018“ algab üheslaulmisega

EV100 suure suvise peonädala, mis toimub 17.-25. augustini, üheks tähtsündmuseks on EV100 Üheslaulmine 19. augustil.

Valga uuel keskväljakul alustatakse üheslaulmist Valga laulusõpradest eeslauljate eestvõtmisel kell 20.30. Laulma on oodatud kõik, kel soov üheskoos laulda tuntud isamaalisi ja rahvalikke laule. Selleks tarbeks on keskväljakule üles pandud suur ekraan, mille kaudu saab väljakule kogunenud rahvas liituda  pealinnas  toimuva üheslaulmisega.

Üheslaulmine on ainukordne muusikaline suursündmus, sest kõigile tuntud ja tähenduslikke laule saab kaasa laulda nii Tallinna lauluväljakul algusega kell 19 kui ka Eesti Televisiooni või interneti vahendusel mistahes külaplatsil, linnaväljakul või kodudiivanil kogu maailmas! 

Tallinna Lauluväljakul toimuva muusikalise suursündmuse esimeses osas „Laulu võim" lauldakse eeslauljate juhendamisel 100 minutit järjest. Sellele järgneb Sajandi sumin", kus saab kaasa laulda koos mitmete armastatud Eesti bändide ja artistidega. 

Pool tundi hiljem, kell  21, saavad kõik muusikahuvilised Valga keskväljakul nautida aga Lätis tegutseva ansambli Dagamba kontserti. Ansambel viib kokku klassikalised meloodiad kaasaegse ja populaarse loominguga, tehes sellest midagi uut ja ennekuulmatut. Nende kontsert on segu maailmamuusikast, rockist, popist ja klassikalisest muusikast. Hetkel teeb bändis kaasa 5 liiget – tšellomängijad Valters Pūce ja Antons Trocjuks, pianist Dainis Tenis, löökpillimängija Hamidreza Rahbaralam ja trummar Arturs Jermaks.

Bänd on 7 aasta jooksul välja andnud kolm plaati. 2012. aastal  „New Life", millel on 13 laulu, 2015. aastal  albumi „Recycled", millel on  10 laulu. „Seasons" on ansambli kolmas album, mis anti välja 2016. aastal. Tegemist on baroki ajastu ühe kuulsama helilooja Antonio Vivaldi kontserdiseeria „Neli aastaaega" tõlgendusega. Albumil on ka lisaks Vivaldi teoste interpretatsioonile Queen-i tõlgendav lugu „Freddie".  Albumil on 9 lugu. Ansambel tegutseb 2011. aastast.

Tulge kuulama ja nautima ansambel Dagamba esinemist!