UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Hälli albumite õhtu koos ansambliga Naised Köögis

Juba esmaspäeval, 26. novembril kell 18 toimub Valga Muuseumis hälli albumite õhtu koos ansambliga Naised Köögis. Valga muuseumi juhiabi-varahoidja Marju Rebase sõnul on muuseum sünniga seotud mälestusi ja  sünnipärimusi kogunud juba suvest alates ning muuseumi on laekunud ka väga huvitavaid fotosid koos lugudega.

26. novembril oodatakse muuseumi kohvilauda inimesi arutelule-vestlusringi koos albumite ja üleskirjutatud mälestustega. Muuseumi laekunud  fotodest ja lugudest on plaanis avada näitus järgmise aasta märtsikuus.

Muusikalise poole eest kannab õhtul hoolt ansambel Naised Köögis, kes esitavad oma sisukaid  ja südantliigutavaid laululugusid. Naised Köögis on Eesti vokaalinstrumentaalansambel, mille liikmed on Kristiina Ehin, Sofia Joons, Katrin Laidre ja Kairi Leivo.

Ansambel sündis Viljandis, kus kõik neli naist toona elasid. Esimene kontsert toimus 2013. aasta aprillis Peterburis, samalaadse kavaga astuti üles ka 2014. aastal Tartu kirjandusfestivalil Prima Vista.

Ansambli Naised Köögis esimene heliplaat "See pole ainult sääskede ja siilide öö" ilmus 2015. aastal. 2016. aastal võitis Naised Köögis pärimusmuusika auhinna Etnokulp kahes kategoorias: aasta uusfolkartistina ja aasta parima loo "Naised, naised" eest. 2017. aastal avaldas Naised Köögis oma teise heliplaadi "See tantsusaal on nugadega kaetud". Ansambli tuntuim laul on räpplugu „Aasta ema".

Kõik huvilised on hälli albumite õhtule oodatud!