UUDISED JA TEATED

Festivalile „Augustitähed Valgas 2018“ anti avapauk üheslaulmisega

Valga uuel keskväljakul alustati üheslaulmist Valga laulusõpradest eeslauljate eestlaulmisel pühapäeva õhtul kell 20.30. Keskväljakule üles pandud ekraani kaudu sai kohale tulnud rahvas liituda Tallinnas Lauluväljakul toimuva üheslaulmisega. Üheskoos lauldi tuntud isamaalisi ja rahvalikke laule.

Pool tundi hiljem alustas kontserdiga Lätis tegutsev ansambel Dagamba, kelle esitus oli võimas ja emotsioone pakkuv. Ansambel viis kokku klassikalised meloodiad kaasaegse ja populaarse loominguga, tehes sellest midagi uut ja fantastilist. Kontsert oli segu maailmamuusikast, rockist, popist ja klassikalisest muusikast. Bändis mängivad tšellomängijad Valters Pūce ja Antons Trocjuks, pianist Dainis Tenis, löökpillimängija Hamidreza Rahbaralam ja trummar Arturs Jermaks. Ansambli esinemise võttis kontserdipublik, kelle hulgas oli rohkelt ka naabreid Valkast, vastu marulise aplausi ja ovatsioonidega.

Festival jätkub aga juba esmaspäeva õhtul kell 20 algava kontserdiga, kus lavale astuvad Annely Peebo, Oliver Kuusik ja Urmas Lattikase ansambel.

Tulge kuulama ja kaunist muusikat nautima!