UUDISED JA TEATED

Uus keskväljak avati uhke kontsertetendusega

Festivali „Augustitähed Valgas 2018" kulminatsiooniks kujunes täna, 22. augustil,  Valga linna uue keskväljaku avamine.

Avasignatuuri trompetil esitas Valga muusikakooli õpetaja Jose Antonio Page Ramirez.

Keskväljaku pühitsemise viisid läbi EELK lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets, EELK Karula koguduse õpetaja Enno Tanilas, EELK Valga praostkonna praost Mart Jaanson ja EELK Valga Peetri-Luke koguduse õpetaja Margus Suvi. Sõna võtsid EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, Eesti Arhitektide Liidu esindaja Kalle Vellevoog, maaeluminister Tarmo Tamm ja Valga vallavanem Margus Lepik.

„Tunnustan Valga linna juhte, et nad liitusid keskväljakute rajamise projektiga. Palju õnne riigi juubeli puhul! Palju õnne Valga !"soovis Jaanus Rohumaa.

„Kangesti sooviks, et Valga keskväljakul oleks alati nii palju rahvast, kui täna on siia kogunenud. Valga linna keskväljak on kolmas, mis tänu arhitektuuriprogrammile „Hea avalik ruum" on nüüdseks valminud. Esimesena sai valmis Tõrva  ja teisena Põlva linna keskväljak," ütles Kalle Vellevoog oma tervitussõnavõtus. Maaeluministri Tarmo Tamme arvates on Valga keskväljaku valmimine hea näide omavalitsuse ja riigi koostööst.

„Keskväljaku valmimine on valgalastele olnud pikka aega suureks unistuseks. Nüüd on meil olemas avalik ruum, kus olla, kus pidutseda. Loodan, et hoiame seda, mille oleme ühiselt rajanud. Teeme sellest keskväljakust üheskoos hea ja ilusa avaliku ruumi," kutsus valgalasi oma sõnavõtus üles vallavanem Margus Lepik.

Silmailu pakkus  ka  kohalike rahvatantsijate esinemine, kes oma esinemise lõpetuseks moodustasid EV 100 juubelilogo Ott Leplandi laulu "Kuula" saatel. Esinesid segarühmad Pilleriin ja  Rukkilil, naisrühmad Pilleriin, Midrilinnud, Sõsarad, Murueide tütred, Lüllemäe naisrühm ja Piiripealsed.

Tore ja emotsioone pakkuv oli  Politsei- ja Piirivalveorkestri kontsert „Mööda piiri", kus solistideks Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Ott Lepland, Mari Kalkun, Karl-Erik Taukar, Mari Jürjens. Dirigendiks Hando Põldmäe. Esitusele tuli 13 uut isamaalist laulu. Õhtujuhi ametis oli näitleja Tambet Tuisk.

Peale kontserti startisid linnaretkele sadakond harrastusjalgratturit - toimus Tour d ÖÖ. Seni, kuni ratturid linnatänavatel seiklesid, pakkus keskväljakul erinevat muusikat  DJ La Sessica. Õhku lasti ka uhke ilutulestik.

Pidulikule avamisüritusele pandi punkt  ööpalvusega  Jaani kirikus. Teenisid EELK Valga praostkonna praost Mart Jaanson ja vaimulikud Valga praostkonnast ning Valka Lugazi kirikust. Muusikaliselt sisustasid ööpalvust ansambel Servimus Dominum ja Valka Lugazi kiriku muusikud.

Festival Augustitähed Valgas 2018 oli Valga kingitus  EV 100 ja LV 100 juubeliaasta tähistamiseks. Valga linnasüda on üks 15 keskväljakust, millele Eesti Vabariik 100 arhitektuuriprogrammiga „Hea avalik ruum"  uus hingamine anti.