UUDISED JA TEATED

Metsatöll Valga raudteejaamas 31. jaanuaril

31.jaanuaril kell 16.30 annab Valga Raudteejaamas tasuta kontserdi Eesti folk-metal`i ansambel Metsatöll. Paljude nende laulude sõnad on inspireeritud eestlaste muistsest vabadusvõitlusest. Ansambli nimi on vana eufemism sõnast "hunt" ning hulk Metsatöllu laule on tihedalt seotud hundi kujuga.

Metsatöll alustas tegevust 1999. aasta 24. veebruaril kolmeliikmelisena ning toona esitati eepilisi heavy metal'i lugusid mõningate mõjutustega Eesti folkloorist. Samal aastal ilmus ka nende debüütalbum "Terast, mis hangund me hinge".  

Metsatöll liikmed hetkel on: Lauri Õunapuu (torupill, laul, kitarr, kandled, viled, muud rahvapillid),Raivo Piirsalu (basskitarr, laul), Markus Teeäär (laul, kitarr), Tõnis Noevere (trummid).

Sel aastal tähistab Metsatöll oma kahekümnendat sünnipäeva, mille puhuks on valminud ka ansambli seitsmes stuudioalbum „Katk Kutsariks", millel 12 lugu. Albumi esitlemine, koostöös Eesti Kontserdiga, ning Metsatöllu kahekümnenda sünnipäeva tähistamine toimub 23. veebruaril Rock Cafes. Vabalevisse jõuab album esitlusele järgneval päeval.