UUDISED JA TEATED

Karula Vabatahtlik Tuletõrjeselts tähistas 10. sünnipäeva

Laupäeval, 9. veebruaril kogunesid Karula kandi vabatahtlikud päästjad ning nende toetajad ja kaasaelajad Lüllemäe Kultuurimajja, et ühiselt tähistada Karula Vabatahtliku Tuletõrjeseltsi kümnendat sünnipäeva. Piduliku sündmuse puhul sai selts enesele uhiuue paraadlipu. Lüllemäe kultuurimajja kogunenuid tervitas seltsi juht Veiko Pormeister koos abikaasa Helega, kes samuti vabatahtliku päästjana tegev.

Seltsi uus sini-punastes värvides paraadlipp valmis vabatahtlike päästeorganisatsioonide ühenduse Päästeliit lipu eeskujul. Selle õnnistas sisse Karula kirikuõpetaja Enno Tanilas, kes meenutas koduvalla kirjamehe Jaan Lattiku kirjeldust ühest õnnestunud peokõnest, kus lausutud: "Tüü om tettu, vaev om nättu…" Päästjate töö ei saa aga kunagi otsa. Karula päästjad on juba kümme aastat panustanud oma kodukandi turvalisemaks muutmisse.

 

Karula Vabatahtlik Tuletõrjeselts loodi 6. veebruaril 2009. aastal ning see on tänini Valga valla ainuke vabatahtlik päästekomando. "Karula tugikomando sulgemisel otsustasid kolm meest vabatahtliku tuletõrjeseltsi algatada, et vaadata, kas kogukond tuleb kaasa, et hiljem saaks vastutuse neile üle anda," selgitas seltsi asutajaliige Alar Roop, kelle hinnangul on Karula väga hästi hakkama saanud ja Valga päästekomandole suureks toeks. "Kui meeskond on hea, siis tulevad kõik asjad välja," lisas teine asutajaliige Jaan Kõvask.

Lisaks otsesele päästetegevusele on selts eesmärgiks seadnud ka ohutusalase teavitustöö ja ennetustegevuse ning külaelu edendamise. Nii on Karula vabatahtlikud pritsumehed korraldanud erinvaid üritusi, viinud läbi talguid ning teinud regulaarselt kodukülastusi. Lisaks pakutakse kogukonnas mullafreesiga aiamaade harimise võimalust ning korraldatakse koolilastele tutipäeval vee- ja vahupidusid.

Vaid mõni kuu tagasi läbis Karula vabatahtlike depoo Valga valla ja Päästeameti toel remondi, mille käigus vahetati välja pehkinud lagi ning said helgema värvikuue seinad. "Sel aastal on eesmärgiks olme- ja pesuruumide remont. Vaja oleks ka turvalisemat tehnikaparki," selgitas Veiko Pormeister. Laiemalt seab selts eesmärgiks vabatahtliku töö propageerimise ja tugijõudude suurendamise. Seejuures on seltsiga liituma oodatud ka õrnem sugupool, kes leiaks tegevust peamiselt kodukülastuste ja erinevate ürituste läbiviimise juures.

 

Valga vallavalitsuse nimel tänas päästjaid vallavanem Margus Lepik, kes rõhutas, et vabatahtlik töö puudutab ja mõjutab ka kõiki päästjate lähedasi - peret, sõpru, tuttavaid ning kogukonda. "Karula Vabatahtlik Tuletõrjeselts on suur väärtus Valga vallale, aitäh teile!" sõnas Lepik.