UUDISED JA TEATED

Pidulik kontsert-aktus Tsirguliinas

21. veebruari õhtul kogunesid Tsirguliina Rahvamajja ümbruskonna elanikud. Toimus Eesti Vabariigil 101. sünnipäevale pühendatud kontsert-aktus.

Sõna võtsid Valga vallavolikogu esimees Külliki Siilak ja Tsirguliina Kooli direktor Heikki Järlik. „Eestimaa on ilus, kena ja armas ning sellest saad aru alles siis, kui viibid kaugel eemal.Teil on siin tore kogukond, vahva kool ja aktiivsed volikogu liikmed. Hoidke kokku. Selg sirgu ja naerunägu ette. Soovin Teile kaunist aastapäeva," sõnas volikogu esimees.

Koolijuht meenutas oma sõnavõtus Eesti Vabariigi ajalugu, riigi loomist ja Vabadussõda ning soovis samuti toredat vabariigi sünnipäeva.

Tänusõnad ja lillekimbud anti üle Tsirguliina Kooli õpetajale Anne Juustule, kes pälvis sel aastal oma pikaajalise õpetajatöö eest Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Kontsertosas esinesid Tsirguliina lasteaia ja kooli lapsed ning kohaliku rahvamaja taidlejad. Tsirguliina Rahvamaja juhataja Arne Nõmmik tänas esinejaid, nende juhendajaid ning kõiki ürituse korraldamisele kaasaaidanuid.

Rahvamajas tegutsevad kangastelgedel kudujad olid oma töödest välja pannud toreda näituse.

Enne kojuminekut pakuti kõigile esinejatele ja kontserdi külastajatele kiluleiba ja kringlit.