UUDISED JA TEATED

Emakeelepäev Kaagjärve raamatukogus

Emakeelepäeval, 14. märtsil külastasid raamatukogu Kaagjärve lasteaia lapsed koos õpetajate Inga ja Aimega. „Lugesime mitu vahvat juttu, joonistasime ja vaatasime raamatuid," andis toimunust teada Kaagjärve raamatukogu juhataja Kaja Vanags, kelle arvates lisab lugemine igas eas inimese elule värve, pakub emotsioone ja naudingut.

Lugemisrõõm toob endaga lisaks kaasa veel nii mõndagi kasulikku: täiendab sõnavara, parandab õigekirja, lugeja saab palju teada erinevate maade, rahvaste, maailma ja inimeste kohta. Lisaks uutele teadmistele arendab lugemine, eriti just noortel, tunduvalt ka isikuomadusi. Mitmed uuringud kinnitavad, et palju lugenud lapsed on enesekindlamad, julgemad, empaatilisemad - nad on hinnatud sõbrad, kellega on huvitav rääkida ja aega viita. Vanags usub, et ei ole olemas väikelast, kellele ei meeldi raamatuid vaadata või jutte kuulata.

„Emmed, issid tulge raamatukokku ja võtke lapsed kaasa, uskuge neile meeldib siin. Ilusat emakeelepäeva," tegi raamatukogu juhataja toreda üleskutse.