UUDISED JA TEATED

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks

Reedel kohtus Tartu kultuuripealinna korraldustoimkonna regionaalne koordinaator Annela Laaneots Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga vallavalitsuse spetsialistide ja valla kultuuritöötajatega, et anda ülevaade Tartu Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise kontseptsioonist ja tegevustest.

„Tegemist on Euroopa kõige ambitsioonikama ja hinnatuma kultuuriprojektiga, milles Tartut kui Lõuna-Eesti keskust toetavad 19 ümberkaudset omavalitsust. Möödunud sügisel valiti finaali kaks Eesti linna - Tartu ja Narva. Kultuuripealinna tiitli taotlemiseks peame koostama põhjaliku taotluse ehk siis kandidatuuriraamatu, mis on ligemale 100-leheküljeline (eelvoorus 60-leheküljeline). Kandidatuuriraamat, mis peab valmima 1.maiks, koosneb omanäolistest ja mõjuvast kunstilisest kontseptsioonist ning ideedest, kuidas seda sündmuste ja projektide kaudu ellu viia," selgitas Laaneots.

Euroopa kultuuripealinna eesmärkideks on suurendada linnade kultuurielu haaret, mitmekesisust ja rahvusvahelist koostööd, muuta kultuur kättesaadavamaks ja edendada selles osalemist, toetada kultuuriloojaid ja julgustada ühist tegevust eri valdkondade vahel ning parandada kultuuri abil linnade rahvusvahelist nähtavust.

„Euroopa kultuuripealinna tiitel on Tartu ja Lõuna-Eesti suur võimalus ja ühine väljakutse. „Arts of Survival" ehk „Ellujäämise kunstid" on Tartu põhiteema 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimisel. Sellel on kolm peamist tegevusliini: elu ja keskkond, inimene ja oskused ning omapära ja Euroopa," rääkis Laaneots.

Et erinevate piirkondade inimesed saaksid antud teemal kaasa rääkida, korraldatakse aruteluõhtuid. Valga kultuuri- ja huvialakeskuses toimub aruteluõhtu kultuuripealinna teemadel 11. aprillil algusega kell 17.30

2019. aasta suve lõpus külastab tiitlile kandideerivaid Eesti linnu rahvusvaheline žürii ja esitlusmeeskonnad kaitsevad täiendatud lõppvooru taotlusi. 2019. aasta sügiseks selgub, kas selle tiitli saab - Tartu või Narva.

Tartu 2024 vajab ka Sinu häält! Kliki:  http://tartu2024.ee/uheskoos, et avaldada toetust Tartu kandidatuurile!