UUDISED JA TEATED

Läheneb 17. suur heategevuslik piirilaat

Tänavune piirilaat leiab aset 11. ja 12. mail, tuues kaksiklinna kauplejaid nii Lätist ja Eestist kui kaugematest riikidest. Kahe päeva vältel rõõmustavad suuri ja väikseid laadalisi atraktsioonid, meelelahutus ning muusika.

Kuuendat korda toimub piirilaada ajal lihatootjate konkurss ehk 6. rahvusvaheline vorsti- ja lihatoodete festival „Valka-Valga 2019". Selle aasta konkursile on end üles andnud üksteist ettevõtet ja kodutootjat, kes kostitavad oma toodetega ning pakuvad neid ka müügiks. Toodete kvaliteeti hindab žürii, kes selgitab välja laureaadid kahes kategoorias – maitsvaim vorst ja maitsvaim suitsulihatoode.

11. mail tähistatakse Valgas Euroopa päeva, mis on pühendatud Euroopa Parlamendi valimistele. Kell 11-13 on kõik huvilised oodatud külastama Valga keskväljakul Euroopa ala, kus on tegevust kogu perele. Pakutakse erinevad tegevusi lastele, jagatakse trükiseid, toimub viktoriin ja süüakse Euroopa päeva puhul torti. Toimub tunniajane kohtumine Euroopa Parlamendi saadikukandidaatidega, kes astuvad üles saate "Reis ümber Eesti" formaadis. Ürituste päevajuht on legendaarne ja armastatud Ivo Linna. Vestlusosade vahepeal teeb muusikat ansambel Supernova.

Peale kohtumist saadikukandidaatidega saab kuulata Ivo Linna muusikalist etteastet.

12. mail laat jätkub ja erilise õhkkonna loob sel päeval emadepäevale pühendatud kontsert "Rõõmuks emale", mis algab kell 11 Valga keskväljakul ja kus kuulutatakse välja Valga valla aasta ema. Esinevad Valga ja Valka laulu- ja tantsulapsed. Külalisesineja  on Merlyn Uusküla.

Heategevuslik loterii, kauplemine, lai kultuuriprogramm, meelelahutus lastele, posti otsa ronimise võistlus umurkumurs ning muud tegevused ootavad piirilaada külastajad ja osavõtjaid 11. ja 12. mail kahel pool piiri – Valkas ja Valgas.

Piirilaada idee ja eesmärk on algusest peale olnud heategevus, mistõttu suunatakse kauplemiskohtade rendist ja loteriist saadud raha mingi konkreetse eesmärgi elluviimiseks. Tänavu on selleks Valka ja Valga linnaruumi kaunistamine.

Traditsiooniliselt viiakse piirilaadal läbi heategevuslik loterii, mille auhinnafondi moodustavad ettevõtete, asutuste ja eraisikute annetatud esemed. Kellel soov auhinnavlikusse panustada, võib endast märku anda loterii korraldajatele – Valka Rotary klubile (+371 2612 0361) või turismi- ja informatsioonibüroole (+371 6472 5522, +371 2644 6602, tib@valka.lv) või viia oma annetus isiklikult büroosse (Rīgas 22, Valka).

Kohtumiseni suurel heategevuslikul piirilaadal!