UUDISED JA TEATED

Piirideta BBQ 2019

Piirilaada ajal, 11. mail, leiab Valga keskväljakul aset lihaküpsetamise võistlus – Valga-Valka konkurss „Piirideta BBQ 2019", kus üksikvõistlejad või kuni viieliikmelised võistkonnad võtavad mõõtu liha küpsetamises.

Eesti BArbecue Assotsiatsiooni President Roland Õunapuu kinnitusel toimub taoline võistlus Valgas juba viiendat aastat, seega on tegemist väikese juubelivõistlusega.

Võistkonnad võistlevad 4 võistluskategoorias, milledeks on klassikaline ribi, kana, veiseliha ja dessert ( peab olema küpsetatud kas grillil või siis bbq ahjus ). Võistkondadele jagatakse võistlustoore kätte võistluspäeva hommikul ja võistlus avatakse kell 10. Esimene võistlustööde hindamine on kell 13.00, seega peavad võistkonnad oma esimese võistlustöö saama valmis juba viie tunni pärast.

Kohtunikeks on nendel võistlustel erineva kategooria kohtunikud. Minimaalselt peab hindama igat võistkonda korraga 6 kohtunikku ja võistlustööde hindamine toimub pimehindamise meetodil, kus kohtunikud ei tea, millise võistkonna võistlustööd nad hindavad.

Kohtunikud hindavad võistlusroogade puhul valmistatu välimust, valmidust ja maitset. Desserdi puhul hinnatakse välimust, maitset loomingulisust ja seda, kas see on tõeline barbeque/grill. Hindamine toimub vastavalt WBQA kümnepunkti  skaalal 1-10.

Kõikide hindamiste kokkuvõttes selgub võistluse „Piirideta BBQ 2019" üldvõitja. Eraldi tunnustatakse igat võistluskategooria parimat. Eraldi peetakse arvestust õppeasutustele või õpilasvõistkondadele „Piirideta BBQ Junior 2019"

Võistlust korraldavad koostöös Valga Kutseõppekeskus ja Eesti BArbecue Assotsiatsioon, kes on BBQ ja Grillialaseid võistlusi korraldanud juba alates 2001 aastast. Toetab Valga vallavalitsus.

Oma osavõtusoovist saab teada   anda kuni 3. maini kella 12-ni e-posti aadressil margus.ojaots@vkok.ee või helistades numbril 509 3546.

Fotol: Valga vallavalitsuse võistkond 2018. aastal