UUDISED JA TEATED

Valgamaa tantsijad pälvisid Koolitants 2019 finaalis mitu tunnustust

Suurim koolinoorte tantsuloomingufestival Koolitants tähistas veerandsajandat hooaega finaalkontsertidega Eestimaa südames Paides. 25. sünnipäeva tähistava Koolitantsu festivali finaalis esinesid traditsiooniliselt  tantsustuudiod ja -koolid kõikidest maakondadest, tuues lavale parimad näited seitsmes erinevas tantsužanris – laste-, tänava-, show-, jazz-, kaasaegse, kooli ning eesti ja rahvaste tantsu žanris.

Finaalkontsertidel hindas tantse viieteistkümneliikmeline žürii, kuhu kuulusid erinevate tantsužanrite tantsupraktikud, tantsuteoreetikud ning -korraldajad. Kõikides žanrites ning vanuseastmetes kuulutas žürii välja kuni kolm nominenti ning laureaaditiitli.

Nominentide hulka valis žürii kaks Valgamaa tantsutruppi:

Eesti ja rahvuste tantsukategoorias 6.-9. klasside vanuseastmes tantsutrupp LP tantsuga "Kuukummardus", tantsu autor Egely Pruuli  

kaasaegsete tantsude kategoorias 6.-9. klasside vanuseastmes tantsuklubi HOP tantsuga "Episood struktuuris", tantsu autor Egely Pruuli

Oma lemmikud valis ka Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii, kes andis igas žanris välja ENTÜ noortepreemia. Lastetantsude kategoorias algklasside vanuseastmes pälvis noortepreemia studio Joy "Richard"tantsuga "Planeet NOIR"(tantsu autor Linda Mila).

Finaalis osalesid veel eespoolnimetatutele:

lastetantsude kategoorias mudilaste vanuseastmes tantsuklubi HOP tantsuga "Tantsukingad", tantsu autor Kerli Vessin

Show-tantsude kategoorias 4.-7.klasside vanuseastmes stuudio Joy ja Läänemere gümnaasium  tantsuga "Kosmosereisijad", tantsu autor Alexander Makarov.

Maakondlikel tantsupäevadel esitati pea seitsesada tantsu enam kui kuue ja poole tuhande noore tantsija esituses ning finaalkontsertidele valiti välja sada viis tantsutruppi.

Lisaks kuulutati viimase kontserdi lõpul TV6 otsesaates välja Koolitants 2019 rahva lemmik. Selle tiitli pälvis Viljandi Tantsustuudio Dance Dream tants "Unustatud".

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit kuulutas välja tantsuõpetajate tunnustuspreemiad. Tunnustuse pälvisid Andre Laine, Janne Ristimets ja Ingrid Jasmin.

Mustpeade majas 1994. aastal alguse saanud Koolitantsu festival on aastate jooksul kasvanud noorte tantsijate oodatuimaks iga-aastaseks tantsusündmuseks, mis koondab tuhandeid esinejaid ning sadu tantsuõpetajaid. Koolitantsult on välja kasvanud pea kõik koduses tantsuvaldkonnas tegutsejad. Festival väärtustab avatud ja laia silmaringiga vaadet tantsukunstile ning teeb koostööd erinevate tantsukunsti ja tantsuhariduse erialaliitudega.

Fotol: noortepreemia pälvinud stuudio Joy tantsulapsed