UUDISED JA TEATED

Väärikate ülikoolis räägiti tervishoiu teemadel

17. aprillil toimus Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Valga väärikate ülikooli järjekordne õppepäev. Valga haigla juhataja Margus Ulst rääkis kohaletulnutele tervishoiu teemadel. Haigla juht andis ülevaate tervishoiuga seotud statistilistest näitajatest ja uuringutest. "Tervishoiuteenuste tarbimise indeksi (arvutatud viie näitaja põhjal) alusel on Euroopa parim tervishoid Hollandis. Eesti on keskmisel positsioonil. Ka 100 tuhande elaniku kohta on arste Eestis teiste Euroopa riikide võrreldes keskmisel tasemel. Tervishoiutöötajate arv on aastatega pidevalt kasvanud, kuid kahjuks pole ravijärjekorrad lühenenud ja on endiselt pikad, tekitades inimestes rahulolematust," rääkis Ulst.

Valga haigla tegemistest rääkides sõnas Ulst, et haigla on linnas suurimaks tööandjaks ning 2019. aasta eelarve on haiglal 9,7 miljonit eurot, millest 2/3-ikku kulub personali ülalpidamiseks. Investeeringuteks raha napib "Probleemiks on erinevate erialade arstide nappus. Noored, kõrgkooli lõpetanud arstid, ei soovi tööle asuda väikelinnadesse ega maapiirkondadesse, vaid soov on tööle minna Tallinnasse ja Tartusse . Aidanud pole ka Sotsiaalministeeriumi poolt pakutav lähtetoetus arstidele, kes sooviksid tööle asuda väljaspoole Tartut või Tallinnat. Kahjuks ei ole rahaline toetus noori arste motiveerinud," rääkis Ulst.

Haigla juhi sõnul on valminud uus estakaad ja peatselt ,juba maikuus, avatakse ka uus tervisekeskus, kus saavad endile tööruumid seitse perearsti. "Perearstid on eraettevõtjad ja korraldavad oma töö haiglast sõltumatult. Valgas ei ole perearstile saamise järjekorrad väga pikad," oli Ulst arvamusel. Tema sõnul on Valga hooldekodu heas kirjas ning kohtadele on järjekord. „Hooldekodus on 63 kohta, pluss 21 kohta erihoolet vajavatele hoolealustele," lisas ta. Suuri probleeme ei näinud haigla juht ka Valga EMO töös.

Viimane selle õppeaasta väärikate ülikooli õppepäev toimub 8. mail algusega kell 13 Valga kultuuri- ja huvialakeskuses. Teemal "Milleks meile Euroopa Liit, millega tegeleb Euroopa Parlament?" räägib Euroopa Parlamendi liikme Hannes Hanso büroo juht Henri Kaselo.

Samas toimub ka pidulik lõpuaktus, kus koolitusprogrammi läbinud väärikate ülikooli õppuritele antakse kätte tunnistused.