UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Isikunäitus „Seosed“ ootab uudistajaid

Valga Muuseumis avati 6. novembril  Gruusia graafikakunstniku Irakli Toklikishvili isikunäitus „Seosed".

Näituse autor Irakli Toklikishvili oli 2013/2014. õppeaastal 10 kuud Euroopa vabatahtliku teenistuse käigus vabatahtlikuna tööl Lüllemäel.

«Eesti jättis oma vaikse meeleoluga, mis muudab kõik salajaseks ja intiimseks, mu hinge sügava jälje ning aitas mul oma tundeid väljendada. Joonistades leidsin enda Gruusia poole ja Eesti poole vahel seosed. Sellest tuleneb ka näituse pealkiri,» selgitas autor näituse avamisel.

«Minu näitus Valga muuseumis ei ole pelgalt näitus, vaid sümboliseerib justkui mingit moodi tagasipöördumist. Paljude näitusele väljapandud tööde inspiratsiooniallikaks on saanud minu elamine Eestis ja minu sügaval austusel ja armastusel Eesti vastu. Soovin seda tunnet kõigiga jagada," sõnas autor, tänades kõiki näituse avamisele kohaletulnuid.

Näitusele on välja pandu ligemale 30 kunstniku tööd, mis tehtud pliiatsiga ja mezzotindiga. Näha saab ka põnevaid linoollõikeid.

Toklikishvili on sündinud 1989. aastal Gruusias. Ta on lõpetanud Tbilisi Kunstiakadeemia ning osalenud mitmetes ühisprojektides. 2015. aastal avas ta oma isikunäituse Tbilisi ajaloomuuseumis, mis kandis pealkirja «Sõber kosmosest» ning hõlmas teoseid, mis olid loodud nii Gruusias kui ka Eestis viibides. Praegu töötab mees Tbilisi Ilia Chavchavadze ülikoolis õppejõuna.

Näitus jääb Valga Muuseumis  avatuks 1. detsembrini. Kunstiprogrammi osana toimub 13. novembril linoollõike töötuba, kus etteregistreerimisel võimalik kõigil huvilistel osaleda.