UUDISED JA TEATED

Jõekääru kontsert 10.augustil Valgas Pedeli jõe poolsaarel

Jõekääru kontsert toimub Valga linnas seitsmendat aastat ning 2018.aastal toimuv kontsert on pühendatud Eesti i ja Läti Vabariigi 100. sünnipäevale. Eriline rõhuasetus on piirilinnade Valga-Valka eripäral.

Käesoleval aastal toimuval kontserdil on traditsiooniliselt kohal Eesti Kaitseväe orkester dirigent Peeter Saani juhatamisel ja kolm tenorit: German Gholami Torres-Pardo, Jaan-Willem Sibul ja Urmas Põldma. Lisaks astuvad lavale Liis Lemsalu, ansambel Smilers ja eestlaste suur lemmik Lätist , Lauris Reiniks. Traditsiooniliselt on kontserdil üles astunud ka Valgast pärit noored  lauljad, sel korral esinevad Karmen Rõivassepp ja Beryt Paidra.

Kontsertkava lõpeb isamaaliste laulude ühislaulmisega, eriti populaarsed on Alo Mattiiseni viie isamaalise laulu interpretatsioonid. Õhtut juhib Piret Krumm.

Kontsert toimub Valga kesklinnas asuval Pedeli jõe poolsaarel, mis loob vee, valguse ja muusika ühtse ning  fantastilise harmoonia. Erilise visuaali loovad korraldaja, Valga kultuuri- ja huvialakeskuse direktotri Ülle Juhi kinnitusel 100 põlevat küünalt jõevoogudel ja 100 rahvusvärvides taevalaternat motoga - Elagu Eesti!