UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kaksiklinn valmistub sünnipäeva tähistama!

Kaksiklinna Valga-Valka festival algab juba sel neljapäeval, 6. juunil Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses, kus toimub Valga vallavanema Margus Lepiku vastuvõtt parimatele koolilõpetajatele. Õhtul kell 18 avatakse kultuurikeskuses Valga-Valka festival ning loomeinimeste ühisnäitus. Järgneb Valga muusikakooli õpilaste, õpetajate ja külaliste pidulik kontsert „Ma tahan suve".

Reede on täis muusikat, tantsu ja sporti. Kell 15 korraldab JJ-Street Valga kultuuri- ja huvialakeskuse esisel platsil tantsuvõistluse „Summer Jam". Valga ekstreemspordihallis kell 18 algab BMX ja Rula võistlused ning kell 22 toimub Valga keskraamatukogu esisel platsil trikijalgratturite show.

Laupäeval saab linnarahvas nautida laata. Liivimaa laat kestab kella 8–16 ning laadapäeva ilmestavad kaksiklinna tantsijad ja lauljad.

Uue festivali traditsioonina saab pühapäeval, 9. juunil jätku pidupäeva rongkäik Valka Kultuurimaja esiselt platsilt Valga Pedeli virgestusalale Ramsi silla juurde. Rongkäiku on oodatud osalema mõlema linna elanikud, töökollektiivid, lasteaedade ja koolide õpilased.

Lõuna jätkub sportlikult: Pedeli virgestusalal viiakse läbi rannamaadluse võistlus, paadiralli ning Valga-Valka meistrivõistlused SUP Polos. Samuti toimub ka rattaorienteerumine.

Kell 18 on Valga Jaani kirikus sünnipäeva kontsert, millega tähistatakse Valga linna 435. sünnipäeva ning antakse üle linna aukodaniku tiitel. Kontserdil kogutud annetustulu läheb Valga Jaani kiriku remonditööde toetuseks.

Valga-Valka 435 sünnipäeval, 11. juunil alustatakse pidupäeva Valga ja Valka linna lasteaedade pidupäevarongkäiguga Valga kultuurikeskuse esiselt platsilt keskväljakule, kus toimub meeleolukas kontsert ja ühine pidupäevatordi söömine.

Kell 17 ootavad vallajuhid keskväljakule linnaelanikke kellaviieteele. Samal ajal on avatud vaba lava, kus oma andeid saavad teistega jagada kõik muusikud, etlejad, tantsijad või mõnda muud põnevat etteastet pakkuvad kodanikud.

Sünnipäevapidustustele paneb punkti Anne Veski, kes astub üles Valga keskväljakul kell 21. Sünnipäevakontsert on kõigile tasuta ning peole oodatakse lisaks Valga ja Valka linnarahvale ka kõiki ümberkaudsete piirkondade inimesi.

Rohkem infot Valga-Valka festivalil toimuvate ürituste, kontsertide, spordivõistluste kohta saab Valga valla kodulehelt: www.valga.ee