UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kaunid kodud pälvivad tunnustuse

Teisipäeval on Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse kutsutud Valgamaa kaunimate kodude omanikud. Tänuüritusel kuulutatakse välja  maakondliku  konkursi „Eesti kaunis kodu 2018" võitjad, kes ühtlasi esitati  ka  vabariiklikule konkursile. Kokku osales maakondlikul konkursil kuus kodu. Kõik võitjad ja nominendid pälvivad Valgamaa Omavalitsuste Liidu tänukirja ja Valga valla poolt meene.

Esmakordselt kuulutab Valga vald tänuüritusel välja ka valla kaunima kodu, kes pälvib  vallavalitsuse tänukirja ja meene. Valga vallavanema Margus Lepiku kinnitusel soovib vallavalitsus muuta  valla kaunima kodu valimise iga-aastaseks traditsiooniks, millega tänatakse kaunimate kodude omanikke nähtud vaeva ja panuse eest oma kauni kodu rajamisel.

Tänuüritusel antakse 25-le Valgamaa kodule üle riigihalduse ministri tänukiri ja mastivimpel. Valga vallast saavad mastivimpli 14 kodu.

Eesti Kodukaunistamise Ühenduse organiseerib konkurssi "Kaunis kodu" alates 1999. aastast, alates 2005. aastast  oli selle nimeks "Kaunis Eesti kodu". Alates 2012 on konkursi nimi „Eesti kaunis kodu". Kõik maakonnad ja neli suuremast linna (Narva, Pärnu, Tallinn ja Tartu) esitavad igal aastal juunikuu  alguseks EKKÜ-le kolm parimat kodu, kellele Vabariigi President annab Eesti taasiseseisvumispäeva paiku tunnustuse. Sel aastal toimub tänuüritus 18.augustil Viljandis.