UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kohalik kogukond lõi Hargla bussiootekojad särama

11. juunist kuni 15. juunini olid Hargla kandi rahval käed tööd täis. Hargla külas toimus kogukondlik loomenädal, mille käigus said Hargla küla mõlemad bussiootekojad atraktiivse välimuse.

Nädala vältel toimusid noortele aianduse, grafiti ja puutöö õpitoad, mille käigus tehti valmis vahvad sildid, ootepingid ja lillekastid, kus silmailu pakuvad sinna istutatud lilled. Bussiootepaviljonide seinapinnad kaeti meeleoluka grafitiga. Noorte juhendajateks olid Imbi ja Andres Rattasepp, Lea Radsin ja Raigo Kannike.

Uues kuues bussiootekojad rõõmustavad kohalikke ja loodetavasti ka külalisi aastaid. Loodut hoitakse korras vabatahtlikkuse alusel.

Projekti planeerimises osalesid kümmekond Hargla küla elanikku ja hetkel Harglas avatud noortekeskuses vabatahtlikuna töötav Austria neiu Nina Leimlehner, kes 2018. aasta suvel oma Euroopa vabatahtliku teenistuse Eestis lõpetab.

Projekt on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Loomenädala läbiviimiseks sai Taheva Valla Külade Selts toetuse  MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant kogukondade EV100 taotlusvoorust. Toetuse suurus oli 3810 eurot.

See on juba teine suurem ettevõtmine, millega Hargla kandi rahvas Eesti Vabariigi juubelit tähistab. Nimelt restaureeriti paljude annetajate, Taheva ning Mõniste vallavalitsuste abiga 2017. aasta sügiseks Hargla kiriku kasutuskõlbmatuks muutunud põrand ja pingid.

Bussiootekojad on lisaks Harglale saanud rõõmsama ilme ka Karula kandis. „Teeme ära" talgute korras sai uue ja säravama välimuse Kertu Trahvi eestvõttel ja kohaliku kogukonna toel Pikkjärve bussiootekoda. Varasemalt on kogukonna toel korda tehtud Karula ja Kassi bussiootekojad, kuhu on maalingud teinud kunstnik Navitrolla. Järgnevalt on Karula kandi rahval plaanis uus ilme anda ka Lüllemäe bussiootekojale.