UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kohtumine kirjanik Mika Keräneniga

15. aprillil kell 11.15 toimub Lüllemäe raamatukogus kohtumine kirjanik Mika Keräneneiga. Kõik huvilised on oodatud!

Mika Arto Juhani Keränen (pseudonüüm Mihkel Kera; sündinud 24. novembril 1973 Helsingis) on soome päritolu Eesti lastekirjanik.  Ta lõpetas 1992. aastal Kitee Gümnaasiumi. Õpingud Ilomantsi aiandustehnikumis ja Eesti Põllumajandusülikoolis jäid pooleli, ta lõpetas Tartu Ülikooli (eriala eesti keel võõrkeelena) 1999. aastal. Aastatel 2002–2006 töötas ta Soomes Eesti Instituudis. Alates 2006. aastast elab ja töötab ta Eestis Tartus.

Mika Keränen on avaldanud luulekogu "Tähelepanekuid noorusaastatest" ning lasteraamatud "Varastatud oranž jalgratas", "Peidetud hõbedane aardelaegas", "Vana roosa maja", "Salapärane lillenäppaja", "Professor Must", "Kuldne Lurich", "Küttepuuvargad", "Jõmmu" ja "Fantoomrattur". Tema lastekrimkade sarja tegevus toimub Tartus Supilinnas. Selle linnaosa teemal on ta avaldanud kirjastuse Petrone Print raamatusarjas Minu-sari ka raamatu "Minu Supilinn". Tema teoseid on tõlgitud soome, vene ja läti keelde.

Keränen on tõlkinud soome keelde muuhulgas Mehis Heinsaare, Andrus Kivirähki, Hasso Krulli, Veiko Märka ja Wimbergi loomingut. Keränen on kirjutanud ka soome keeles. 2014. aastal ilmus tema sulest noorsooromaan "Maaliviivalla"..

2015. aasta mais esilinastus Keräneni lasteraamatute põhjal valminud film "Supilinna salaselts".