UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Luuletaja Ernst Ennole pühendatud luulekonkurss Valga Priimetsa koolis

Kolmandat aastat korraldas Valga Priimetsa kool luulepäeva, mis oli pühendatud Valgas elanud luuletaja ja lastekirjanik Ernst Ennole. Sel aastal esitasid osalejad Hando Runneli loomingut.

Osales 34 5.-9. klassi õpilast kuuest koolist: Valga Priimetsa koolist, Tartumaa Pala Koolist, Lüllemäe, Palupera,  Ala ja Valga Põhikoolist.

Noori etlejaid hindas kolmeliikmeline žürii koosseisus Valga vallavalitsuse meediaspetsialist Sirje Lemmik, Valga Keskraamatukogu direktor Endla Schasmin ja Priimetsa Kooli vilistlane Elina Teder.

Parimad:

I koht      Emilia Špak, Valga Priimetsa Kool

II koht     Elizabeth Lehtmets, Valga Põhikool

III koht    Lisette Lee, Valga Põhikool

Eripreemiad:

Parim luuletõlke esitaja – Evelina Kortel, Valga Priimetsa Kool

Kõige hingestatum esitus – luulekava „Teekond" Imre Nõmm, Johanna Aren, Kairon Põldver, Merit Teras, Pala kool

Kõige rõõmsameelsem esitus – Arturs Špalvinš, Valga Priimetsa Kool

Kõige püüdlikum esitus – Martti Miks, Palupera Põhikool

Parim lasteluule esitaja – Rasmus Erik Kadakas, Lüllemäe Põhikool

Kõiki etlejaid peeti meeles tänukirja ja meenega. Valga Priimetsa Kooli direktor Marina Krotova tänas kõiki etlusvõistlusel osalenud õpilasi, nende juhendajaid ja žürii liikmeid.

Luulepäeva korraldamise eesmärk on õpilaste eesti keele pädevuste arendamine, eesti kirjanduse ja luule teadvustamine ning tutvustamine; keelelise mitmekesisuse ja eesti keele toetamine luulekeele abil; luuletuste ettelugemise arendamine ja õpetamine, rahvustevaheline lõimumine.

Korraldajaks oli Valga Priimetsa Kool, toetas Eesti Kultuurkapital.

Infoks:

Eesti luuletaja ja lastekirjanik Ernst Enno sündis 8. juunil 1875. aastal Tartumaal Valgutas ja suri 7. märtsil 1934. aastal Haapsalus. Lapsepõlv möödus Soosaare talus Rõngu lähistel. Alustas haridusteed 8-aastasena Lapetukme vallakoolis ning pärast algteadmiste omandamist jätkas kooliteed Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis, seejärel Riia Polütehnilises Instituudis.

1902-1903 oli Ernst Enno Postimehe toimetuse liige ja 1904-1905 ajakirja Linda tegevtoimetaja. 1909. aastal läks Ernst Enno tööle asjaajajana Valga krediitühisusse, paralleelselt töötas alates 1914. aastast eesti keele õpetajana. 1918. aasta juulist kuni 1919. aasta kevadeni oli ta Valga Rahvahariduse Seltsi esimees ja võttis osa Valga eestikeelse keskkooli asutamisest. 1919. aasta lõpus asus Ernst Enno tööle Haapsalus Läänemaa koolinõunikuna, kus töötas kuni surmani.