UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Meelis Kivi tähistab täna oma 60. sünnipäeva

Raemedali nr. 9 omanik, Valga linna aukodanik aastast 2013, SA Isamaalise Kasvatuse püsiekspositsiooni juhataja Meelis Kivi tähistab täna oma 60. sünnipäeva. Sel tähtsal päeval käisid teda Valga valla poolt õnnitlemas asevallavanem Kalmer Sarv ja meediaspetsialist Sirje Lemmik.

Meelis Kivi on arendanud isamaalise muuseumi väga populaarseks kohaks ning tutvustanud muuseumi tegemisi välismaalgi. Ta on Valga Militaarajaloo festivali, mis toimus sel suvel juba kümnendat korda ja mis on kuulsust kogunud üle maailma, peakorraldaja.

Kivi on sündinud 4. oktoobril 1958. aastal Tartus õppejõudude pere esimese lapsena. Meelis kasvas üles Mahtra lähistel Härglas oma isapoolsete vanavanemate juures. Talus kasvades sai Meelis kaasa tugeva töödistsipliini, mis on saatnud teda terve elu. Ka tema militaarse huvi algus pärineb varasest lapsepõlvest.

Tartus lõpetas ta keskkooli ja ka laste kunstikooli. Peale abiellumist 1980. aastal matemaatikaõpetajast kaasaga ja EPA lõpetamist 1981. aastal sidus ta end tööalaselt Valgamaaga, töötades Tahe sovhoosis peaagronoomina. Meelis Kivi on alati unistanud sõjaväelase karjäärist ja a kutsest ning elutee viiski lõpuks nii kaugele, et aastatel 1992–1996 teenis ta Valgamaa riigikaitse osakonnas kutsealuste jaoskonna ülemana. Seejärel jätkas teenistust ohvitserina Eesti Piirivalves. 2008. aasta suvest on major Meelis Kivi SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni juhatuse liige ja tegevjuht.

Sõjaväelasele omaselt peab ta oma lubatustest alati kinni, on töökas ja järjekindel eesmärkide saavutamisel. Meelis Kivi kohta on öeldud, et kõik, mida ta ette võtab, viib ta ellu, varem või hiljem. Üheks elu olulisemaks saavutuseks peab ta Valga Vabadussõja ausamba taastamist. Meelis Kivi peab end Valga patrioodiks ja valutab pidevalt südant Valga tuleviku pärast.

Õnnitleme juubilari Valga vallavolikogu ja vallavalitsuse poolt ning soovime talle ka edaspidiseks jõudu ja edu tema ettevõtmistes.