UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Muutused bussiliikluses

Avaliku kaugliini 291 Võru-Valga teenindamise otselepingu lõpetamise teade saabus Ühistranspordikeskusele teisipäeval, 05.02.2019  ning väljapääs tekkinud olukorrast tuli leida mõne päevaga. "Kuna Võru-Valga ja Valga-Pärnu liinid on omavahel seotud ja meie maakonna elanikele olulised, pidime leidma kiire lahenduse. Pöördusime esimesena maakonnaliine teenindavate firmade poole. Läbirääkimiste tulemusel on otseleping sõlmitud AS-ga GoBus ning liinid toimivad täismahus taas alates 11.02.2019," rääkis MTÜ Valgamaa ÜTK tegevjuht Liia Rätsep.

Võru ja Valga vahel toimiva liini number on 291. Go Bus teenindab liini MTÜ Valgamaa Ühistranspordikeskusega sõlmitud otselepingu alusel ning see on sõitjatele tasuta. Liini sõiduplaan jääb endisega sarnaseks, kuid lisanduvad mõned teele jäävad vahepeatused. Buss väljub iga päev Võru bussijaamast kell 6.40 ning Valga bussijaamast kell 16.40.

Valga ja Pärnu vahel on liini number 293, kuid seda teenindab sama buss ning reisi jätkamiseks Pärnu või Võru suunas ei ole vaja ümber istuda. Seda liini teenindatakse kommertsalustel ning see on tasuline. Liinile lisatakse samuti vahepeatusi, kuid muus osas jätkab Go Bus liinil sõitmist samuti endisele sarnase sõiduplaani alusel. Buss väljub iga päev Valga bussijaamast kell 08.35 ning Pärnu bussijaamast kell 14.05.

Go Bus`i Lõuna-Eesti piikonnajuhi Henri Pokki sõnul alustatakse mõlema liini teenindamist esialgu 19-kohalise väikebussiga. „Suve, reisijate arvu kasvades,  on plaanis liinile suunata suurem buss. Loodame, et reisijad võtavad liinid hästi vastu, mis on nende jätkusuutlikuks teenindamiseks oluline," sõnas Pokk.

Vaata täpsemalt:

liini nr 291 sõiduplaan

liini nr 293 sõiduplaan