UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Ohtlikumad jääpurikatega majad Valga linnas

26. veebruari seisuga oht likvideeritud

 

Heitlike ilmaolude tõttu võivad katustele tekkida jääkamakad ja –purikad. Seoses sellega palub  vallahoolduse teenistus olla hoolas nii majaomanikel kui -haldajatel, et ohtu ei satuksid eeskätt tänaval liiklejad.   Võimalike ohtude ennetamiseks ja ärahoidmiseks peakdid tähelepanelikud olema ka inimesed ise.

Päeval päike soojendab ning sulatab vähehaaval katustel olevat lund, öised külmakraadid aga külmetavad seda massi. Nii moodustuvad ohtlikud lumehunnikud, jääkamakad ja -purikad katuse servadesse. Nende moodustumisele aitab kindlasti kaasa maja puudulik soojapidavus ning päikesepoolne katuseserv.

Hetkel on ohtlikumad jääpurikatega majad Valga linnas Kungla 5 ja 23, Kesk 14, Riia 8.  Võru tänava 15, 26, 30, 34 majade katuseservades ripub lumi. Haldajale on tehtud märkus ja palutud purikad ning lumi eemaldada.

Samuti tasub tähelepanelik olla  Vabaduse tänaval majade 27, 29, 31 juures. Omanikele on tehtud märkus ja palutud olukorda jälgides vastavalt vajadusele tegutseda ning purikad eemaldada.

Soovitatav on valida liiklemiseks heitlikul perioodil teine pool tänavast, kus on ohtlike olukordade tekkimise võimalus (jääb päikesele varju) väiksem.

Turvalist teekonda kõigile!

 

Foto illustratiivne.