UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Politseinikud said Valga keskväljakule oma ruumi

Valga uus keskväljak on juba mõnda aega olnud politsei kõrgendatud tähelepanu all. Kuna väljakule kogunevad sageli noortekambad, on oluline tagada piirkonnas avalik kord ja turvalisus.

Selleks, et võimaldada piirkonnas patrullivatele politseinikele paremad töötingimused, sisustati Valga vallavalitsuse ja Valga Politseimaja koostöös korrakaitsjatele avalikus hoones oma tuba. Piirkonnapolitseinik Marek Käisi sõnul võimaldab ruumi olemasolu tõsta politsei kohalolekut keskväljakul. "Politseinike suurem nähtavus aitab tagada avalikku korda," selgitas Käis, kelle arvates on edaspidi võimalik osadele juhtumitele kiiremini reageerida. Laua ja toolidega sisustatud tuba sobib vajadusel vestluse läbi viimiseks või esimeste selgituste võtmiseks.

Uue ruumiga tutvumas käinud vallavanem Margus Lepiku hinnangul on omavalitsusele koostöö politseiga väga oluline. "Keskväljaku väljaehitamisse on palju investeeritud," sõnas Lepik, "Oleme huvitatud, et see, mis siia rajatud teeniks elanikke võimalikult kaua. Usun, et politsei kohalolek aitab keskväljaku rikkumised edaspidi ära hoida."