UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Puust ja punaseks: kuidas tasuta bussiliinidega pühapäevast alates sõita

Alates 1. juulist kehtib avaliku teenindamise lepingu alusel teenindatavatel Tartu-, Jõgeva-, Valga-, Põlva-, Võru-, Viljandi-, Ida-Viru-, Järva-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaa maakondlikel bussiliinidel piletihind null eurot. Nulleurose piletihinnaga liine sõitvatel bussidel või nende elektroonilisel tablool on silt «Tasuta».

Kuidas saab 0-eurose bussipiletiga sõita?

Bussi sisenedes tuleb bussijuhile öelda, millisesse peatusesse soovitakse sõita, ning seejärel sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui sõita soovijal puudub ühiskaart ja ta ei soovi seda osta, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti. Ühiskaarti on võimalik soetada otse bussijuhilt hinnaga 2 eurot. Ühiskaardi soetamine on ühekordne väljaminek. Inimesed, kellel on ühiskaardid olemas, ei pea uut soetama. Sõidu registreerimata jätmine on võrdne piletita sõiduga, mis on karistatav kuni 10 trahviühikuga.

Miks on vaja oma sõit registreerida?

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil sõitjate arvu kohta.

Kas ma saan oma ühiskaardiga sõita ka teistes maakondades?

Erineva kujundusega ühiskaardid on ristkasutatavad sõltumata nende kujundusest. Tähelepanelik peab olema erinevates linnades ja maakondades, sest igal pool ei ole ühistransport tasuta. 

Allikas: Tartu Postimees