UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Segakoor Rõõm 35

Laupäeval, 8. detsembril kell 18 ootab segakoor Rõõm kõiki lauluhuvilisi, koori endiseid lauljaid ja sõpru Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse segakoor Rõõm juubelikontserdile. Samas tähistatakse ka koori dirigendi Sirje Pässa 70. juubelit. Dirigentideks on kontserdil Sirje Päss ja Piret Veevo.

Segakoori saateansambel on koosseisus Lenel Rand, Ott- Mait Põldsepp ja Ilja Parmenenkov. Kontserdil astuvad üles veel viiuldajate ansambel „Mezzo", Koidu Ahk, Jose Antonio Page Ramirez, Audru- Jaagupi sõprade orkester.

Segakoor „ Rõõm" on loodud 2.oktoobril 1983.a. Koori eesmärgiks on Eesti koorilaulu viljelemine ja koorilaulu traditsiooni alalhoidmine,  erinevate ürituste ja kontsertide korraldamine. Koori dirigendiks on koori loomisest alates Sirje Päss. Hetkel on kooris 37 lauljat. Koori repertuaar on klassikaline koorilaul, rahvalaulud ja nende töötlused, kergemuusika, vaimulik muusika, seltskonnalaulud ja muusikalide meloodiad.

Oma tegevusaja jooksul on koor osa võtnud kõigist üldlaulupidudest ja vabariiklikest segakooride laulupidudest. Esinenud Valga linna erinevatel üritustel, jõulukontsertidel ja kirikupühadel.
Segakoor Rõõm pole ainult koor, vaid ka kohaliku elu edendaja. Alates 2004 aastast on kooriliikmed korraldanud hingedepäeva heategevuskontserte Valga Jaani kiriku remondi toetuseks. Läbi on viidud mitmeid projekte koostöös Valga Muuseumiga.  Korraldatud mitmeid suurüritusi.

Esinemas on käidud nii Eestis kui ka välismaal: Kiievis, Lvovis, Soomes Ylistaros, Izmailis, Rumeenias, Odessas, Kaukaasias Salme külas, Rootsi Jämtlandis, Inglismaal Shrewsburgis, Leedus Klaipedas, Poolas Szeczinis, Norras Skienis, Austrias  Waldneukichenis . Kooril on aktiivne seltskonnaelu, tähistatakse erinevaid rahvakultuuri tähtpäevi.