UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Sooru rahvamajas toimus esimene kogukonna kogemuskohvik

Pühapäeva keskpäeval kogunes Sooru rahvamajja üle paarikümne inimese. MTÜ Sooru Arendus eestvedamisel sai teoks esimene Valga valla kogukonna kogemuskohvik.

„Taolise kokkusaamise eesmärgiks on valla tegusate inimeste koondamine piirkonna jätkusuutliku elukorralduse kujundamiseks läbi uute algatuste. Plaanis on taolisi kooskäimisi hakata korraldama kord kuus erinevates valla  piirkondades. Oleme taotlenud tegevuseks ka projektiraha, vastuse taotlusele saame maikuu jooksul," rääkis MTÜ Sooru Arendus eestvedaja Veiko Ardel üritust sisse juhatades.

Ardeli arvates peaks kogemuskohvikust kujunema kokkusaamise koht, kus jagatakse omavahel kogemusi, arutletakse päevakohastel teemadel, analüüsitakse kitsaskohti, vahetatakse mõtteid ja tehakse ettepanekuid piirkonna arendamiseks. „Kõik, kes oma kodukandi elu-olu ja arengu vastu huvi üles näitavad, on teretulnud kaasa mõtlema, rääkima ja ettepanekuid tegema," kinnitas Ardel.

Avaüritusel esines ettekandega Kaagjärves kandis tegutsev Kalde talu peremees Mart Kase, kes rääkis oma elust maal ja raamatu "Metsik päevaraamat" valmimisest, mis ilmus 2017. aastal. "2015. aastal alustasime talumajapidamist viie kitsega, nüüd on meil neid 43. Müüme kitsepiima ja erinevat sorti kitsejuustu," rääkis noor talunik, kahe lapse isa, kes on hõivatud ka palgatööga ning toimetab blogi metsikelu.ee. „Raamatus püüdsin kirjutada oma kitsedest, maaelust ja käsitsi asjade tegemisest nii, et see inimestele korda läheks," sõnas raamatu autor. Kõigil kohaletulnutel oli võimalus raamatut ka osta.

Kohalikud käsitöömeistrid ning talunikud müüsid oma valmistatut. Müügil oli hõrgutavaid jooke, erinevaid suitsuvorste, juustu, konserve, koduleiba, mahetooteid ja palju-palju muudki. Toimus raamatute vahetus ja müük.

Kohaletulnute arvamus oli, et taolised kokkusaamised on vajalikud ja kogemuskohviku korraldamisega jätkatakse.

Ettevõtmise koostööpartneriteks olid Sooru raamatukogu, Valga vald, Mahedikud, Kalde talu, Uibo talu, Taheva valla külade selts ja Taheva kogukond.