UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Tule ja pane ennast proovile X-jooksul

13. oktoobril kell 13 antakse start kolmandale Valga X-jooksule, mis algab endise Tambre kõrtsihoone juurest (Valguse 2, Valga). Jooks paneb proovile nii keha kui ka vaimu.

10 km pikkusel põhirajal ootavad võistlejaid ees mitmed tehislikud ja looduslikud takistused, millest tuleb üle ronida, alt roomata, üle hüpata või hoopis läbi ujuda. Takistusi aitavad ehitada ja mehitada Kaitseliidu Valgamaa malev, Päästeamet ja Carma motoklubi. Valga X-jooksu rada kulgeb peamiselt maastikul ja metsaradadel, aga joosta saab veidi ka linnas asfalteeritud kergliiklusteedel. Põhivõistlusel saab osaleda nii individuaalarvestuses kui ka võistkonnaga, kus kuni 3 liiget.

Sportlikku laupäeva on oodatud veetma ka emad-isad koos lastega. Neid ootab 3 km pikkune pererada, mis on läbitav lapsevankriga ning jõukohane ka pisikestele matkasellidele.
Rajal on mitu kontrollpunkti, kus jagavad uusi teadmisi ja annavad huvitavaid ülesandeid lahendada politsei, Punane Rist ja Keskkonnaamet. Näiteks õpetatakse ohutut raudtee ületamist, esmaabi andmist ning mürgiseid taimi.

Registreeri end juba täna: http://valgasport.ee/sundmused/registreerimine/valga-x-jooks-2018

Individuaalvõistlus 5€, kohapeal 10€
Võistkond  15€, kohapeal 30€
Pererada tasuta.