UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Väärikate ülikoolis räägiti probiootilisest keefirist ja kolesteroolist

5. detsembril Valga kultuuri- ja huvialakeskuses toimunud Valga väärikate ülikooli õppepäeval oli lektoriks meditsiinilise biokeemia dotsent Tiiu Kullisaar, kes rääkis teemal "Probiootiline keefir ja kolesterool".

Kullisaar rääkis probiootikumide omadustest, lactobacillus fermentum ME-3 toimest, veresoonte lupjumisest, veresuhkru tasemest, kolesteroolist ja selle olulisusest inimesele.

„Probiootikumid suruvad inimese organismis alla kahjulike mikroobide toime, toetavad immuunsüsteemi ja aitavad vältida kõhukinnisust. ME-3 omaduseks on võime vähendada infektsioonide riski ja haigusega seotud oksüdatiivset stressi ning veresuhkru kõikumist, mis toimub diabeet 2 puhul,"rääkis Kullisaar.

Tema sõnul on kõigi haiguste põhjuseks raku tasemel põletik. „Kolesterooli ainevahetuse keskuseks on maks. Kolesterooli probleemidele tuleb läheneda individuaalselt," rõhutas lektor, kes soovitas tarbida ravimeid nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. „Ravida tuleb põhjust, mitte tagajärge," lisas Kullisaar.

Kõigil osalejatel oli võimalus lektorile esitada küsimusi ning proovida ka probiootilist Helluse keefiri, mis sisaldab ME-3. Õppepäeval osales 75 õppurit.

Järgmine väärikate ülikooli õppepäev toimub 23. jaanuaril algusega kell 13 Valga kultuuri- ja huvialakeskuses. Teemaks on elanike kaitse ning esinejaks Lõuna-Eesti Päästekeskuse ennetusbüroo spetsialist Johannes Komissarov.