UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga kultuurikeskuses avatakse fotonäitus tööstusehitistest

Näitus „Tööstusehitised ehk TEE" avatakse Valga kultuuri- ja huvialakeskuses 10. jaanuaril kell 16. Näitusel on üleval Peeter Paasmäe, Tõnu Nooritsa ja Uku Põllumaa fotod Eestimaal asuvatest tööstusehitistest.

Meid ümbritsevate ehitiste hulgas on palju erinevaid objekte. Pilk on erinev, olenedes nii pilguheitja tegevusalast ja elukäsitlusest, kui ka pilguheitmiseks kasutatud abivahenditest. Aga mitte ainult kohtadest või toodetest pole see näitus, vaid ka sellest, kuidas üks kiht asendub teisega – hooned jäävad kauemaks kui mõnedki muud nähtused ja ka see, mis neis kunagi tehtud, ei kao ju kuhugi. Tööstus ei tarvitse olla trööstitu. Igasugune ajalugu, olgu tema lugu kui konkreetne tahes, räägib alati tegelikult inimesest.

Väljapanek on mahukama (ehitisteteemalise) projekti jätkuetapp, mida eksponeeritakse oktoober 2018 – juuli 2019 Eesti erinevates paikades. Varem toimunud samateemalistest fotonäitustest on Valgas üleval olnud „Surnud ehitised Eestis", „Fataalsed ehitised Eestis 1", „Laulvad ehitised Eestis", „Wõimuehitised Eestis".

Näitust saab kultuurikeskusesse vaatama minna kuni 28. veebruarini.