UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga lasteaias Kaseke hakkab sõitma innovatsioonirong

Eestit tuntakse välismaal digitaalse võlumaana, kus kasvavad üles helgete ajudega leiutajad. Lasteaed Kaseke annab Eesti eduloosse oma panuse progerongi päeva kaudu.

18. septembril kogunevad Valga lasteaeda Kaseke mitmed haridusinnovatsiooni huvilised, kes tutvuvad progerongi päeval uue LEGO Education Coding Express komplektiga – programmeerimise ABC-d õpetava raudteekomplektiga, mis on mõeldud eelkõige 3-5aastastele lastele. Programmeerimine on uus kirjaoskus, mille arendamisega tuleks alustada juba varakult. See võimaldab lastel õppida disainima, looma ja väljendama ennast läbi digitehnoloogiate.

Coding Expressi komplekti tuumaks on LEGO DUPLO klotsid ning mootori ja värvianduriga progerong. Kui lapsed ehitavad väikestes tiimides valmis rongi ja rongiraja, äratavad nad kaadervärgi ellu eri värvides aktiivklotsidega. Need aitavad lülitada sisse ja välja näiteks rongi tulesid ning muudavad rongi suunda. Kuid enne ehitustööga pihta hakkamist peavad lapsed mõtlema - mida peaks rong tegema esmajärgus? Täpselt nii nagu programmeerija mõtleb enne tööga alustamist välja, kuidas programm peaks käituma ja mis funktsiooni täpsemalt täitma.

Meeskonnamängu käigus õpivad lapsed koostöö olulisust ja robootika põhimõtteid – näiteks seda, kui oluline on lihtne tsükkel. Lisaks aitab suurte klotsidega mängimine arendada lapse motoorikat ja õpivõimet. LEGO Education Coding Express toimibki põhimõttel, et mängimine peaks olema õppimine.

Arendavate mänguasjade maaletooja Insplay tegevjuht Andres Sirel usub, et Coding Express sobib igasse lasteaeda, kus väärtustatakse STEAM ehk lõimitud tulevikuoskustele keskenduvat õpet. „Progerong loob silla praktiliste teadmiste ja mängulise õppimise vahel," ütles ta. „Tänu komplekti eesti- ja venekeelsele põhjalikule õpetajajuhendile on lasteaedadel mugav programmeeritav rong igapäevases õppetöös kasutusele võtta," lisas Sirel.

Lasteaed Kaseke õpetaja Erelin Tumanov ja õppealajuhataja Maarja Viks läbisid maikuus Coding Express koolituse ja õpetajatel on komplekti kasutamisel juba mõningane kogemus, mida teistele jagada. Õppepäevale on oodatud Valga valla kõikidest lasteaedadest kaks õpetajat.

Progerongi päev toimub 18. septembril kell 12.30-14.00 Valga lasteaias Kaseke.
Registreeru: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEBb02XNghAh8Tjaue5JzGH7_mzH71ioAOjcXxhbAjAQJYpw/viewform

Vaata lisainfot: www.insplay.eu/coding-express
Pildid: https://rekato.sharepoint.com/:f:/s/extranet/Emvul1QvXEtJjStmqtNxtCQB3DQ4HCHrSdDonlB7uf_ZhQ?e=2wBKsd