UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Muuseumi galeriis avati näitus

Täna, kell 16.00, avati Valga Muuseumi galeriis Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluv näitus „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas".

Eesti Kunstimuuseum eksponeerib rändnäitusel väärtuslikke 17.–21. sajandi teoseid oma kogust. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argistest tegevustest ja perekondlike tavadega seonduvast, aga ka seda, kuidas kunstnikud kujutavad linnaruumi ja valgust. Valikutes seguneb klassika kaasajaga ja väliskunst Eesti kunstiga.

Näituse kuraator Eha Komissarov kiitis Valga Muuseumi ja arvas, et see on hea koht, kus näituseid teha. „Sel näitusel võetakse kokku erinevad teemad ning näidatakse, kuidas need liiguvad läbi ajaloo, näiteks muusika. Antud näitusel tuleb alati vaadata ka Sinu ees oleva teose kõrval olevat, et kogu pildist aru saada," selgitas ta.

Teiste hulgas on näitusel eksponeeritud Julius Kleveri, Eduard Wiiralti, Konrad Mägi, Oskar Hoffmanni, Aleksander Vardi, Jüri Palmi, Ludmilla Siimu, Kiwa, Marko Mäetamme ja Sigrid Viiri looming. Näitus meenutab valgalastele ka kunagist kaaslinlast, Valgast pärit kunstnikku Felix Randelit.

Esimene ekskursioon Valga Muuseumi galerii näitusel „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas" koos kuraator Eha Komissaroviga toimub juba 7. augustil kell 16.00. Samal päeval kell 17.00 toimub venekeelne ekskursioon kunstiteadlase Darja Andrejeva juhtimisel.

Näitus on avatud 31. augustini 2019.