UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga vald pöördus karude küsimuses keskkonnaministri poole

Valga vallavanem Margus Lepik esitas esmaspäeval 29. juulil keskkonnaminister Rene Kokale ja Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppartile pöördumise, milles palutakse leida uus elupaik kahele karule, kes valla asulatest toitu otsivad. Avaldame pöördumise sisu:

Viimastel nädalatel on Valga vallas liikvel kaks noorkaru, kes ajakirjanduses ilmunud uudiste kohaselt pärinevad Venemaalt Pihkvast. Teateid karude nägemise ja nende tegevuse kohta on laekunud nii Valga linnast kui Sooru, Tsirguliina ja Õru asulatest. Toidu otsingul on metsloomad rüüstanud elanike aedu, takistanud liiklust, lükanud ümber prügikaste ja puistanud laiali nende sisu ning ühel korral on lõhutud kaupluse aken.

Tänaseks on teated karude tegevusest asulates muutnud igapäevasteks. Sellest järeldub, et karud on nüüdseks harjunud inimeste lähedusest toitu otsima ning minetanud metsloomadele tavapärase inimpelguse. Kuigi senine kahju on varaline, kujutavad tiheasustusaladel liikuma harjunud karud potentsiaalset ohtu ka elanikele. Samuti kahjustab sage kokkupuude inimestega loomade võimalusi tulevikus iseseisva metsaeluga kohaneda.

Palume Keskkonnaministeeriumil ja Keskkonnaametil kujunenud olukord kiiresti lahendada, et tagada piirkonna elanike turvalisus. Teeme ettepaneku leida karudele uus ja sobivam elupaik, mis asuks inimasustusest piisavas kauguses.

Foto: karu käpajälg Epre kaupluse uksel.