UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga-Valka omavalitsuste koosolek 5. oktoobril Valga Vallavalitsuses

Seekord oli koosoleku võõrustamise järg Valga vallavalitsuse käes, koosolekut juhatas Valga vallavanem Ester Karuse. Päevakorra kohaselt arutati mitmeid ühiseid tegevusi ja kavandati plaane tulevikuks.

Mõlema omavalitsuse esindajad arutasid võimalusi Konnaoja ning Pedeli paisjärvede setetest ja veetaimestikust puhastamiseks ning Pedeli rekreatsiooniala mitmekesistamiseks. Samuti anti teavet Sepa tänava ja Semināra iela ülesõidukoha parandustööde kohta.  

Valga ja Valka piirkonna ühise turismialase veebilehe atraktiivsemaks muutmiseks otsustati lisada aktiivse puhkuse võimalused, luua ühiseid turismimarsruute ning jagada persoonilugusid piirkonna inimestest.

Pikemalt puudutati Valka Kunstikooliga seonduvat, eriti  eesti laste kaasamist kooli õppetöösse. Valka kunstikool esitas küllakutse Valga poolele, et ühendada tegevusi ja suurendada Eesti osalust, samuti on soov tihendada omavahelisi kontakte ja koostööd Valga Põhikooliga.

Ühine uusaastapidu 31. detsembril Valga-Valka piiril on korraldamisel, tegeletakse üksikasjadega ja otsitakse optimaalsemaid tehnilisi lahendusi.

Valka kihelkonnaduuma esimees Vents Armands Krauklis tutvustas ideed korraldada barokkmuusikafestivali Valkas ja Valgas. Arutelu tulemusena otsustati alustada ühe kontserdiga Valkas ja Valgas.

Järgmise aasta ühise kohvikutepäeva korraldamiseks leiti sobivaks kuupäevaks 17. juuli 2021.

Valga-Valka omavalitsuste järgmine regulaarne koosolek toimub Valkas 2. novembril 2020.