UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga vallavalitsuse grillimeistrid pälvisid eripreemia

16. heategevuslik Valga-Valka piirilaat toimub 5. ja 6. mail Raja, Raiņa, Rīgas ja E. Dārziņa ja Pedeli jõeäärsel alal.

Kauplejad olid laadaliste ootel juba laupäeva varahommikul. Laadakaupa oli igale maitsele, eriti rohkes valikus oli müügis lilli, istikuid, marjapõõsaid, õuna- ja ploomipuid. Rikkalik oli singi ja vorstivalik ning  leiba-saia oli samuti erisuguseid sorte.

 Heategevusliku piirilaada, V rahvusvaheline vorsti ja lihakonkursi ja IV rahvusvahelise konkursi "Piirideta BBQ" avasid pidulikult Valga vallavanem Margus Lepik ja Valka kihelkonna duuma esimees Vents Armands Krauklis. „Valga-Valka vahel on juba aastaid tihe ja töine koostöö ja rõõmu teeb, et see üha enam hoogustub. Selle aasta ühiste ürituste avalöögiks ongi tänane laat. Sel aastal peame me ka jaanipäeva üheskoos. Toredat laadapäeva kõigile," soovis vallavanem Margus Lepik.

Seejärel näitasid oma oskusi grillimeistrid lähedalt ja kaugelt. Osales 9 võistkonda Eestist, Lätist, Armeeniast ja Ungarist. Ka Valga vald oli grillimisvõistlusel oma võistkonnaga esindatud. Võisteldi kana, ribi, veiseliha ja desserdi küpsetamises. Valga vallavalitsuse esindus pälvis eripreemia "Parim kana".

Eriti lõbus oli lastel, kes said lustida katapuldil, täispuhutavatel atraktsioonidel, teha näomaalinguid, sõita hobusega. Võistelda sai posti otsa ronimises.

Toimusid õpitoad lastele ja noortele ning meeleolukas kultuuriprogramm kaksiklinna kultuurikollektiividelt. Läbi viidi ka tänavakorvpalli võistlus. Esimese laadapäeva lõpetab õhtune pidu Valka  linna kultuurimaja juures suures telgis, kus astuvad üles  Māris Blāze ansamblist Jūrkant (Läti) ja Tulivesi (Eesti).

Pühapäeval piirilaat jätkub ja kestab kuni kella 14-ni. Kell  10-14  viiakse läbi loominguline tekstiiliõpituba lastele ja noortele, dekooride valmistamine savist Valgas Raja ja  Rīgas tänavate ristumiskohas olevas telgis. Valka kultuurimaja juures  peotelgis esinevad Valga ja Valka tantsijad ja lauljad.

Toredat laadamelu kõigile!