UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga valla aasta emaks valiti Sirje Sinisalu

Täna, 12.mail, toimus Valga keskväljakul pidulik kontsert "Rõõmuks emale" ning kuulutati välja ka aasta ema, kelleks sai kaheksa lapse ema Sirje Sinisalu!

Sirje Sinisalu kandidatuuri esitasid tema lapsed, kes hindavad oma ema juures seda, kuidas neid on üles kasvatatud- töökateks, hoolivateks, tegusateks ja pere väärtusi hoidvateks emadeks ja isadeks. Sirje Sinisalu lapsed kirjutasid oma kirjas veel, et nende peres on traditsiooniks pidada koos kõiki tähtpäevi ning ka üldiselt hoitakse väga kokku. Aasta ema tiitli pälvinud Sirje on lisaks enda lastele olnud n-ö asendusemaks ka paljudele teistele lastele oma töö kaudu. Nimelt on ta töötanud juba 40 aastat Valga lastekodus Kurepesa.

Lisaks aasta ema tiitli välja andmisele peeti meeles ka teisi nominente. Ülle Säinas, kes on naiskodukaitse liige, nelja lapse ema ning ka vanaema. Annemarie Gerassimov, keda kirjeldati kui lahket ja abivalmit kolme lapse ema ning aktiivset hoolekogu liiget nii koolis kui lasteaias. Kolme lapse ema ja kahe lapselapse vanaema Piia Ardel, kes on ettevõtja ning on olnud Tõlliste Avatud Noortekeskuse loomise eestvedaja. Raamatupidaja, kolme tütre ema ja viie lapselapse vanaema Liia Kalvet, keda kirjeldati kui Taheva Sanatooriumi head haldjat. Jaanika Põder- kolme lapse ema ning 30 aastat Valga Haigla sünnitusosakonnas töötanud ämmaemand. Ja Ene Arikainen, kes on üles kasvatanud kolm last ja, keda kirjeldatakse kui töökat, sõbralikku ja tasakaalukat naist, kes hindab kõrgelt pere väärtusi ja laste hoidmist, olgu need siis omad või võõrad lapsed.

Emade auks laulsid ja tantsisid Valga uuel keskväljakul ka Valga ja Valka laulu- ja tantsulapsed ning kirsi asetas lauldes tordile Merlyn Uusküla.