UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga valla senine võimuliit lõpetas koostöö

Alates 2017. aasta kohaliku omavalitsuse valimistest Valga vallas võimul olnud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon otsustas senise koostöö lõpetada. Koalitsiooni lagunemise põhjustas vajadus vaadata kahe aasta möödumisel haldusreformist üle valla juhtimisstruktuur ning uuendada juhtimismudelit, milles senised võimuerakonnad ei leidnud mõlemale poolele sobivat lahendust.

Reformierakond alustas läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Isamaa saadikutega. "Peame täna arutelusid, et kõigis valla juhtimisega seotud asjaoludes üksmeelele jõuda. Moodustatava koalitsiooni ees seisab mitmeid väljakutseid, kuid usun, et suudame need uute partnerite toel ületada," selgitas Valga vallavanem Margus Lepik.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Valga osakonna esimees Meeli Tuubel kinnitas, et Reformierakond tegi sotsiaaldemokraatide fraktsioonile ettepaneku ühtsetel alustel koalitsiooniläbirääkimiste alustamiseks. „Valga valla probleemkohad on viimastel aegadel on järjest enam tähelepanu pälvinud. Kui kritiseerida, siis tuleb olla valmis võtta ka vastutus ja teha paremini," kõneles Tuubel.

Volikogu liige Monika Rogenbaum sõnas, et senise opositsiooni tugev töö on andnud vallavalitsusele teadmise parandamist vajavatest valdkondadest. „Vald vajab vähem poliitikat, rohkem sisulisi otsuseid, erinevate osapoolte ja asjatundjate kaasamist. Seejuures on ka opositsioon asjatundja.  Vallavalitsusel tuleb tagada korrektne asjaajamine kodanikega ja tänapäevane kvaliteet oma ülesannete täitmisel", arvas Rogenbaum.

"Tänan Keskerakonda koos töötatud kahe aasta eest, mil viisime läbi valdade ühinemise ja uue suurvalla käivitamise. Tänasest tuleb rõhk asetada valla edukale arengule ja kestlikkusele.," lisas vallavanem Margus Lepik.

Uue võimuliidu soov on parandada koostöös valla valitsemisviisi, rakendada enam avatud valitsemist ja arendada elu nii linnas kui maapiirkondades. Moodustatava võimuliidu täpne koosseis ja juhtimine peaks selguma lähinädalatel.