UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgamaa hariduskonverentsil puhuvad uued tuuled

29. augustil toimub Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses traditsiooniline maakondlik hariduskonverents, mis kannab seekord pealkirja „Uued tuuled".

Valga valla haridusspetsialist ja üks konverentsi korraldajatest Ivi Tigane selgitab, et tänavune konverents on saanud hoopis uue näo ja sisu: „Muutnud on konverentsi formaat, seekord astuvad õpetajate ette inspireerivad persoonid erinevatelt elualadelt, et luua seoseid õpetamise ja ühiskonnas aset leidvate protsesside vahel".

Valgamaa koolipere konverentsi viib läbi ka uus moderaator. Selleks on E-riigi Akadeemia asedirektor ning e-riigi valdkonna konsultant Hannes Astok, kes on riigikorralduse digitaliseerimise osas nõustanud enam kui 40 riigi valitsusi. Kodumaal on Astok eest vedanud mitmeid kõrgetasemelisi üritusi ning olnud aastaid ka Tartu Hariduskonverentsi moderaatoriks.

Õpetajaskonna ette astuvad mitmed oma ala tipud. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets räägib olukorrast Euroopas ja mida see Eestile tähendab. Militaarpsühholoog Merle Parmak kõneleb võimust ja võimetusest inimsuhetes. Triatleet Ain-Alar Juhanson mõtestab läbi oma isikliku loo sportlaseks olemist. Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskuse juhataja Anžori Barkalaja tõstatab küsimuse, kas robotid võtavad õpetajate töö ära. Konverentsi lõpetab tippettevõtja Kuldar Leis, kes käsitleb ettevõtlikkuse õpetamise vajalikkust koolides.

Konverentsile registreerimine on kõigile maakonna haridustöötajatele avatud kuni 23. augustini 2018. Lisainformatsiooni saab valla haridusspetsialist Ivi Tigaselt: e-post: ivi.tigane@valga.ee, tel: 766 9911. Konverentsi korraldab Valga Vallavalitsus koostöös Valgamaa Omavalitsuste Liiduga. Konverentsile registreerimine.