UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgamaa valdade talimängud võitis Valga vald

Eelmisel nädalavahetusel lõppesid järjekordsed Valgamaa valdade talimängud. Haldusreformi järgselt toimusid talimängud pisut uuenenud formaadis, sest osa võttis kolm omavalitsust – Valga, Tõrva, Otepää. Parimaks vallaks tõusis Valga vald, kes saavutas üldarvestuses 131 punkti. Teise koha saavutas Tõrva vald 105 punktiga ning kolmanda koha sai Otepää vald 95 punktiga.

 

JALGPALL

 

Jalgpalli võistlused toimusid 25. veebruaril Valga spordihallis. Seal saavutas Valga valla I meeskond teise koha. Võistkond mängis koosseisus Inno Tuhkanen, Reimo Paidra, Daniel Libin, Aleksei Kušnarjov, Evgeny Semenovsky ja Jose Antonio Page Ramirez. Valga valla II võistkond pidi leppima neljanda kohaga.

 

TURNIIRIBRIDŽ JA MÄLUMÄNG

 

Turniiribridži võistlustel oli Valga vald esindatud suisa viie võistkonnaga. Esikoha saavutasid 81 punktiga Enno Lõiv ja Andres Kornel. Aigar Hanimägi ja Viljar Savi saavutasid viienda koha. Nikolai Petrov ja Egon Midri kuuenda ning seitsmendat ja kaheksandat kohta jäid jagama Ülo Mere, Mati Kull ning Priit Mõttus, Ivar Unt.

 

Mälumänguvõistlusel oli Valga esindatud nelja võistkonnaga. Neist edukam oli 26 punkti saanud Tiit Kattai ja Toivo Kanep. Teise koha saavutasid Aigar Hanimägi, Priit Mõttus ja Ivar Unt, kes kogusid 18 punkti. Kolmanda koha saavutas Raivo Kukk, Toomas Rätsepp ning Toomas Roosimäe.

 

MURDMAASUUSATAMINE

 

7. märtsil toimusid Otepääl Tehvandi suusastaadionil klassikatehnikas suusatamine. Naiste N50 klassis saavutas teise koha Pille Illak.

Naiste N40 klassis võtsid Valga naised kolmikvõidu. Kiireim oli Kaja Tättar, kellele järgnesid Siiri Raamets ning Ester Peterson.

N18 klassis sai esikoha Helina Saega. M18 klassis sai teise koha Chris Marcus Krahv. Neljanda koha saavutas Laur-Rogert Sulg. N klassis sai teise koha Lenna Hingla. M50 klassis sai kolmanda koha Aivars Karstinš ning M60 klassis sai teise koha Andris Dainis.

 

Samal päeval toimus ka klassikasprindi võistlus. Naistearvestuses saavutas kolmanda koha Kaja Tättar. Siiri Raamets sai viienda koha, Ester Peterson kuuenda koha ning kaheksanda kuni 10 koha saavutasid vastavalt Lenna Hingla, Helina Saega ja Pille Illak. Meeste arvestuses oli parim üheksanda koha saavutanud Aivars Krastinš.

 

13. märtsil võeti mõõtu, aga vabatehnikasõidus.

N50 klassis sai teise koha Pille Illak. N40 arvestuses võtsid kaksikvõidu valgalased Siiri Raamets ja Ester Peterson.

N18 klassis võistlesid, aga neli Valga valla esindajat. Kiireim neist oli Margaret Peterson, kellele järgnesid Anette Kahr, Merily Pelska ning Regina Reimaa.

M18 klassis saavutas esikoha Chris Marcus Krahv. N arvestuses sai teise koha Lenna Hingla.

 

Samal päeval toimus ka teatevõistlus vabatehnikas, kus Valga valla I võistkond sai teise koha. Võistkond suusatas koosseisus Margaret Peterson, Einar Peterson, Anette Kahr ja Steve Vahi. Valga valla II võistkond saavutas viienda koha. Selle koosseisus suusatasid Merily Pelska, Regina Reimaa, Lenna Hingla ning Siiri Raamets.

 

LASKMINE

 

Laskevõistlustel olid taas täpsemad Valga valla võistlejad. Laskmises saavutati suisa kolmikvõit. Parim oli võistkond koosseisus Aleksandr Voronin, Vjatšeslav Lepman ning Kirill Lepman. Teiseks jäid Janek Sinisalu, Valeri Popov ning Hannes Jaakson. Kolmanda koha saavutasid Hans Heinjärv, Kalvi Randma ning Hardo Korbun.

 

TÄNAVAKORVPALL

 

Tänavakorvpallis võtsid mõõtu neli võistkonda – kaks Valgast ja kaks Tõrvast. Esikoha saavutas Valga valla II võistkond, kes mängis koosseisus Olver Kaljuvee, Allan Hallik, Märten Punt ja Karl Kristjan Kajak.

Valga valla I võistkond saavutas kolmanda koha. Mängiti koosseisus Brendon Paidra, Erik Kerk, Ats Tamm ja Vidrik Ugur.

 

KABE

 

Kabe võistlustel osalesid võistkonnad ainult Valga vallast. Et tekitada põnevust, otsustas treener võistkonnad loosida. Parimaks tunnistati võistkond, kes mängis koosseisus Aivars Auzukalns, Enno Alev ning Alli Mannine. Teiseks jäid Margus Zimmer, Sivert Raide ja Elle Luik. Kolmanda koha saavutasid Endel Niinepuu, Toomas Laul ja Aime Ilves.

 

MALE

 

Malevõistlustel osales kaks võistkonda, kes mõlemad olid Valga vallast. Parima koha saavutas võistkond koosseisus Viktor Markus, Viesturs Hemmelis ning Guntars Bondars. Teise koha said Valdeko Rätsepp, Uldis Muižarajs ning Aivar Koemets.

 

VÕRKPALL

 

Võrkpallivõistlustel osales viis võistkond.

Parim Valga võistkond oli Valga III võistkond, kes saavutas teise koha. Mängiti koosseisus Alevtina Karpats, Anastassia Dobrovolskaja, Viktor Dedovets, Kirill Balihhin, Ailand Pelšš ning Vladislav Jefimov.

Kolmanda koha saavutasid Valga valla II võistkond, koosseisus Avo Allik, Toomas Pai, Urmas Pai, Veiko Asur, Jane Mölder ning Julia Mihhalkina.

Valga valla I võistkond sai neljanda koha, kes mängisid koosseisus Karina Unt, Ülle Saar, Aivo Kalgan, Leo Luht, Lennart Must ning Ivo Õunapuu.

 

BOWLING

 

Bowlingus võtsid osa kuus võistkonda.

Parim oli Valga valla I võistkond koosseisus Laili Leppik, Tiit Kattai ja Raivo Vähi.

Valga valla II võistkond saavutas neljanda koha koosseisus Ivi Tigane, Mario Pinka ja Karl Kirt.

 

LAUATENNIS

 

Lauatennises osalesid kaks Valga valla võistkonda.

Esikoha saavutas Valga valla II võistkond, kes mängisid koosseisus Vladislav Maltsev ja Viktor Roslovski. Teise koha saavutasid Toivo Kanep, Roman Nester ja Pille Illak.

 

JUHTIDE VÕISTLUS

Juhtide võistlusel oleks esindanud Valga valda asevallavanemad Enno Kase ja Jüri Konrad, kuid Otepää ja Tõrva juhtide mitte osalemise tõttu, otsustati juhtide võistlus ära jätta.

 

Aitäh kõikidele osalejatele, kes esindasid Valga valda.