UUDISED JA TEATED

« Tagasi

ValgaValka kohvikutepäevalt saab lisaks maitsenaudingule ka mängulusti

Tänavune ValgaValka kohvikutepäev ületab 13.juulil lisaks riigipiirile esmakordselt ka linnapiiri. Läti Valkast on osalemas üks kohvik ja väljaspoolt linna kaks uut tulijat. Jaanikese külla on lisaks autole-jalgrattale mugav pääseda ühistranspordiga. Tõelised kohvikutepäeva entusiastid leiavad Valgast 30 km eemal, Tsirgumäe külast toreda kohviku Mõtsapoole. 

Kokku on tänavu osalemas 16 eriilmelist kohvikut, on vanu ja häid tuttavaid, aga ka uusi ja huvitavaid tulijaid. Uuendusena oli tänavu kohvikutel võimalik valida lahtiolekuajad. Seetõttu ametlikku avamistseremooniat ei toimu vaid külastajad saavad mugavalt kohvikutesse suunduda. Esimesed kohvikud avavad uksed kella 10.00-st, kõige kauem lahti olev kohvik sulgeb uksed kell 21.00. Seega kohvikusse peaks tänavu jõudma ka need külastajad, kes laupäeviti on tööl.

Et kõik kohvikud, nii kaugemalt kui ka lähemalt ilusti üles leida, siis on need ära märgitud nii paberil oleval kaardil kui ka virtuaalsel NaviCup kaardirakenduse kaardil. Paberil oleva kaardi saab kaasa haarata juba enne kohvikutepäeva Valga Kultuuri- ja Huvialakeskusest või Valga Külastuskeskusest, kohvikutepäeval aga kõikidest kohvikutest. NaviCup kaardirakenduse saab juba eelnevalt Google Playst või App Storest alla laadida ja "ValgaValka kohvikutepäev 2019" kaardi välja otsida ning kohvikute asukohtadega tutvuda.

Kohvikutepäeval on käimas ka paar toredat mängu. Esimene neist on Valga Maraton Spordikaupade rattamäng. Mängus osalemiseks ei tule teha muud, kui külastada jalgrattal vähemalt 7 kohvikut, koguda peale ostu märgiseid kohvikutes olevatele mängusedelitele või paberkaardi tagaküljel olevale mängualale ning toimetada see hiljemalt 16.juuliks Valga Maraton Spordikaupade kaupluses olevasse loosikasti. Loositahtel saab üks õnnelik endale 30 eurose Valga Maraton Spordikaupade kinkekaardi.

Teiseks mänguks on Selveri mäng. Mängus osalemiseks tuleb valida lemmikkohvik, märkida see kohvikutes olevale kupongile või paberkaardi tagaküljel olevale mängualale ning toimetada hiljemalt 16.juuliks Valga Selveri kaupluses olevasse loosikasti. Kõigi hääletanute vahel läheb loosi 50 eurone auhind ja Selveri klientide lemmikule saab osaks 100 eurone auhind.

Lisaks maitsenaudingutele võib külastajaid oodata seega vägagi tore päev.