« Tagasi

Info ettevõtjatele!

Business Helsinki (https://newcohelsinki.fi/en/) teeb õppepäeva, et kuidas Soomes ettevõtlusega alustada.

Töö on eesti keeles, link ja osavõtuks registreerimine:

Ettevõtte rajaja teabepäev (online), Soome näide

1. juunil 2023 kell 10.00-11.45 https://tapahtumat.hel.fi/fi/events/helsinki:ageave23v4

 

NB! Küsimusi on võimalik saata juba enne seminari valdar.liive@hel.fi . Täpsem info registreerumise lingi all!

 

Ootame alates 8. maist kuni 29. maini kandidaate iga-aastasele regionaalauhindade konkursile.

Parimatele kohalike algatuste eestvedajatele annavad traditsioonilise Regionaalmaasika auhinna üle peaminister Kaja Kallas ja regionaalminister Madis Kallas.

Sobiv kandidaat on möödunud aastal hakkama saanud väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teoga. Näiteks on edendatud piirkonna majandust läbi töökohtade loomise või piirkonnaspetsiifiliste toodete ja teenuste pakkumise. Samuti on oodatud tegevused, mis on muul moel oluliselt kaasa aidanud piirkonna arengule või piirkonna eripära säilimisele ja tutvustamisele. Seega auhinna võib pälvida kõikide väljapaistvate tegevuste eest, millel on olnud oluline mõju regionaalarengu tähtsustamisele ühiskonnas.

Konkursile võivad kandidaate esitada ja kandideerida kõik inimesed, organisatsioonid, riigiasutused ning kohalikud omavalitsused. Kandidaatide suhtes piiranguid ei ole. Kandidaat või esitaja võib olla naaber, kohalik ettevõte, MTÜ või kohalik omavalitsus.

Eelmisel aastal anti välja viis auhinda:

  • Kalamatsi Meierei OÜ – edukas väiketootja ja kohaliku toodangu turustaja Järvamaal
  • Peipsi Toidu võrgustik – suurfestivali „Peipsi Toidu Tänav 175 km" korraldamine Peipsimaal
  • Marico Holding OÜ –  taastootmise edendaja ja tööandja Valgamaal
  • Lääne-Harju Koostöökogu – Porikuu festivali korraldamine Harju- ja Läänemaal
  • Andrus Aljas – panus Pärnu lennujaama lennukaardile viimises

Konkursile laekunud ettepanekuid hindab regionaalministri moodustatud komisjon, kes esitab tunnustusettepanekud regionaalministrile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 29. mail ning need palume esitada siin: https://bit.ly/regionaalmaasikas

Auhinnad antakse üle juuni lõpus Stenbocki majas.

 

 

Loovusait pakub harukordset võimalus osaleda inspireerivas teenuse arendamise mentorlusprogrammis, mis toimub: 10. mai - 20. juuni.

Käivitub 6-nädalane turismiteenuste arendamise sprint, kuhu valitakse osalema 16 ambitsioonikat toidu-, aktiivse puhkuse või sporditurismi valdkonna ettevõtet, kes soovivad kogenud mentorite abil tuua turule uue või oluliselt uuendatud teenuse.

Mentorprogramm koosneb viiest ühisest kokkusaamisest, kus on kohal kõik osalejad ning mentorid. Kohtumistel arendatakse koos mentoriga oma teenust metoodiliselt ning õpitakse teiste kogemustest. Programmi tulemusel toob osaleja läbimõeldud teenuse turule.

Täpsem info mentorite ning programmi kohta on leitav manusest!

Oled huvitatud oma teenuse uuele tasemele viimisest ja tahad mentorprogrammis osaleda? Esita avaldus hiljemalt 28.04.2023. Registreerimisvormi leiad siit: https://forms.gle/K2pfiwxvdM56nSf39


Küsimuste korral kirjuta või helista Liina Maripuule (e-mail: liinamaripuu@gmail.com, tel.: +372 56 69 79 69).

Mentorlusprogramm valmib Sihtkohtade koostööprojekti "Lõuna-Eesti kui turismisihtkoha piirkonnaspetsiifiliste toodete arendamine" raames.