« Tagasi

Lõuna-Eesti suurim elektroonilise muusika festival Valga Glow saabub juuni lõpus endises raketibaasis

11.06.2024

FESTIVAL VALGA GLOW

PRESSITEADE

 

Lõuna-Eesti suurim elektroonilise muusika festival Valga Glow saabub juuni lõpus endises raketibaasis

28. juunist 30. juunini võtab endise raketibaasi R12 üle kaasaegne elektrooniline muusika kui toimub techno ja eksperimentaalsemale elektroonilisele muusikale pühendatud festival Valga Glow.

Festival kestab 2 päeva ning sündmuse vältel astub kahel laval üles 41 esinejat, kelle poolt viljeletavad helimaastikud jaotuvad alternatiivsemast klubimuusikast kuni introspektiivse seisundimuusikani.

Technomuusikale pühendatud lava kureerib pikaajaline HALLi programmijuht ja staažikas dj Artur Lääts. "Programm on eelkõige läbilõige sellest, mis on kaasaegses technoskeenes huvitavat ja põnevat ning esindatud on ka legendaarsed figuurid Eesti technomuusika ajaloost. Ehk siis erinevate generatsioonide ristumine kui nii võib öelda," ütles Lääts.

Ambient  ja eksperimentaalsemale elektroonikale muusikale keskendunud lava kureerib aga kauaaegne eksperimentaalse elektroonika artist ja entusiast ning Kukemuru Ambient festivalikorraldaja Kaido Kirikmäe, kes on kaasanud programmi nii esinejaid Eestist, Lätist,  Soomest kui ka Inglismaalt. "Võib öelda niimoodi, et esmakordselt toimuv Valga Glow toob omal moel tagasi 90-ndate alguse reiviajastu tähesära, kus ühes ruumis ja atmosfääris eksisteerisid samaaegselt ja üksteist toetades nii klubilisem underground-techno ja samm edasi tiksus seina taga mediteerivam ambient-heli. Tükimat aega on sellisest lähenemisest puudu olnud ja on tervitatav nähtus, et Valga Glow on sellise suhtumise taas ülesse leidnud," ütles Kirikmäe.

Festivali peakorraldaja Villem Varik lisas, et Valga Glow eesmärk on tekitada kaasaegne, tehniliselt võimekas ning hästi kureeritud elektroonilise muusika festival ka Lõuna-Eestisse, kust siiamaani on see puudunud. "Kindlasti tuleb inimesi hulganisti kohale Tallinnast, ent tahame väga pakkuda just Valga lähistel ja Lõuna-Eestis elavatele klubimuusika huvilistele sellist kogemust, mille osaks nad oma piirkonnas tavaliselt ei saa. Ja raketibaas R12 on lihtsalt nii uskumatult ainulaadne asukoht, et võimalust korraldada seal festivali, no seda ei saanud lihtsalt kasutamata jätta," lisas Varik.

Festivalil astuvad üles esinejad ja dj-d nagu Merimell, Bert on Beats, Hugo Mesi, JayetAl UK-st, Rinneradio tegelased Aleksi Myllokoski & Tapani Rinne Soomest, Misha Panfilov, Mihkel Maripuu, Artur Lääts, Janek Murd, Galaktlan jpt. 

Tutvu kavaga lähemalt siin: https://www.facebook.com/events/1308011243240170

Lisainfo:

Villem Varik

+372 5657 1545

villem.varik@gmail.com

 

Foto: Press