« Tagasi

Oodata on suuremat lumesadu, liikumine ja liiklemine võivad olla raskendatud

Foto: unsplash
 
Transpordiamet ja teedehooldajad paluvad lähipäevil kaaluda, kas liikluses osalemine on ilmtingimata vajalik, sest Eesti ilmateenistuse andmetel on oodata nii tihedat lumesadu, pinnatuisku kui jäidet.
 
Teisipäeva, 6. detsembri öö on Eestis pilves. Lumesadu laieneb üle maa, kohati on pinnatuisku. Suurem lumesadu algab hommikul ja halvendab liiklemist hommikusel tipptunnil. Libeduseoht teedel on suur.
 
Päeva peale sajab lund juurde, kohati on pinnatuisku, võib esineda jäidet.
 
Kolmapäeval läheb sadu Eestis tihedamaks ja tuul tugevamaks. Mitmel pool tuiskab.
 
Neljapäeval sadu jätkub, öö on ka tuisune.
 
Reedel saabub Läänemerelt uusi lumepilvi, tuul tõuseb ja keerutab lume tuisuks. Lumesaju ja mitmel pool tuisuga tuleb ka laupäev.
 
Valga valla teedehooldajad annavad teada, et masinad ja mehed on lumesajuks ja –tuisuks valmis, kuid et ilmastikuoludest tingitult võib teedel esineda suuremaid ja väiksemaid probleeme, teede lahti lükkamise-hoolduse aeg võib pikeneda, seda eriti „märja" lume korral, mis on raskem.
 
Sestap paluvad Transpordiamet ja teedehooldajad lähipäevil kaaluda, kas liikluses osalemine on vajalik, kas sõitu ette võtta, või kui osaleda, siis varuda selleks aega ja valida talvistesse oludesse sobiv liikumiskiirus.
 
Mõistlikkust ja mõistvust, ettevaatlikkust ja kannatlikkust.