« Tagasi

Transpordiamet hoiatab: 7 maakonnas on jäävihma tõttu välja kuulutatud rasked ilmaolud – võimalusel vältida liiklemist

Transpordiamet hoiatab: 7 maakonnas on jäävihma tõttu välja kuulutatud rasked ilmaolud – võimalusel vältida liiklemist

 

Täna, 13. veebruaril on jäävihma tõttu keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti. Alates täna kell 9.00 kuulutab Transpordiamet välja Valga- ja Tartumaa riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel koju jääda ja liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib juba Võru-, Põlva-, Viljandi-, Pärnu- ja Saaremaa riigiteedel. Rasked ilmaolud kehtivad täna vähemalt kuni kl 18.

Kõrvalmaanteed ning väiksema liiklussagedusega teed on muutunud raskesti läbitavaks. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sajab mitmel pool lund, lörtsi ja jäävihma, mistõttu teeolud on väga keerulised ja nähtavus halvendatud. Kirde-Eestis on olukord parem ja sõidutingimused on seal rahuldavad. Õhutemperatuur jääb -2..-8 kraadi vahele. 

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist http://tarktee.ee.